Newsy

Testy na koronawirusa w popularnym dyskoncie. Ile będą kosztować?

Test na COVID-19

Jackyenjoyphotography/Getty Images

Newsy

Testy na koronawirusa w popularnym dyskoncie. Ile będą kosztować?

Test na COVID-19

Jackyenjoyphotography/Getty Images

Po raz pierwszy w Polsce testy na koronawirusa zostaną wprowadzone do powszechnej sprzedaży. Kupić je będą mogli klienci sklepów Biedronka. Zobacz, na ile są dokładne i kiedy pojawią się na półkach.  

Testy na koronawirusa w Biedronce – od kiedy w sprzedaży?

Największa sieć dyskontów w Polsce idzie w ślady niemieckich sklepów tego typu. Już od poniedziałku, 15 marca 2021 roku, w Biedronce każdy będzie mógł kupić certyfikowany test serologiczny, czyli wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. 

Testy te zostały wyprodukowane przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab i mają dokładność na poziomie ponad 98 procent.

Testy na koronawirusa w Biedronce – ile kosztują?

Klienci Biedronki będą mogli zaopatrzyć się w testy Primacovid w sklepie i wykonać je w warunkach domowych. Cena jednego testu to 49,99 zł. Każdy klient może kupić maksymalnie trzy testy.

Testy na koronawirusa w Biedronce – jak działają?

Test Primacovid sprawdza, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19. Do badania potrzebna jest mała próbka krwi, a wynik otrzymuje się po ok. 10 minutach.

Testy serologiczne wykonuje się po kontakcie z osobą zakażoną lub z objawami COVID-19. Można je zrobić także wtedy, jeśli podejrzewamy, że przeszliśmy chorobę bezobjawowo.

Zobacz wideo: Szczepionka Johnson&Johnson zatwierdzona w Unii Europejskiej. Wystarczy tylko jedna dawka

Źródło: RUPTLY/x-news

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
47
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0