Newsy

Super Bowl 2020. Kansas City Chiefs, Shakira i Jennifer Lopez

Newsy

Super Bowl 2020. Kansas City Chiefs, Shakira i Jennifer Lopez

Wielkie święto futbolu amerykańskiego za nami. Zwycięzcami Super Bowl 2020 zostali Kansas City Chiefs, ale to występ Shakiry i Jennifer Lopez przejdzie do historii. „Prawdziwe królowe” – komentują widzowie. 

Super Bowl 2020

Tegoroczny mecz o mistrzostwo National Football League wygrała drużyna Kansas City Chiefs. Drużyna pokonała San Francisco 49ers i po 50 latach zdobyła drugi w swojej historii mistrzowski tytuł. Na stadionie w Miami zgromadziło się 65 tysięcy kibiców, którzy minutą ciszy uczcili  pamięć tragicznie zmarłego koszykarza Cobego Bryanta i jego córki. Wydarzenie pod wieloma względami było wyjątkowe. Cena pojedynczego biletu na kilka dni przed meczem wynosiła ponad 8 tysięcy dolarów, a 30-sekundowy spot pokazywany w przerwie spotkania kosztował aż 5,5 miliona dolarów. Pierwszy raz w historii po Super Bowl nie zostaną żadne śmieci. Zostaną one poddane specjalnemu recyklingowi. 

Wielki Halftime Show

Nie ma wątpliwości, że wspólny występ Shakiry i Jennifer Lopez podczas Superbowl 2020 był niesamowity. Gwiazdy dały 15-minutowe show podczas przerwy, która co roku gromadzi przed telewizorami ponad 100 milionów widzów. Piosenkarki wykonały swoje największe przeboje, czym powaliły światowy show-biznes na kolana. Występ rozpoczęła Shakira, a zaraz do niej dołączyła Lopez, która wjechała na scenę na rurze. Piękne stroje, mnóstwo energii i setki tancerzy, a wśród nich Polka – Klaudia Antos, finalistka 9. edycji „You Can Dance- Po Prostu Tańcz”. Na scenie pojawiła się także córka JLo – Emme. Dziewczynka wraz z innymi dziećmi wykonała piosenkę swojej znanej mamy -„Let’s get loud”.Amerykańskie święto narodowe

Super Bowl nazywane jest zimowym 4 lipca, czyli drugim świętem narodowym Amerykanów. Finał NFL co roku gromadzi miliony osób przed telewizorami i tysiące na stadionie. Impreza to nie tylko rozgrywki sportowe. To także ogromne wydarzenie kulturalno-rozrywkowe. Występ podczas przerwy - Halftime Show - zawsze jest szeroko komentowany. Co roku występują podczas niego największe gwiazdy. Wielkim wyróżnieniem jest również zaśpiewanie hymnu narodowego przed meczem. W tym roku wykonała go Demi Lovato, która tym występem spełniła swoje życiowe marzenie.

Zobacz cały występ Shakiry i Jennifer Lopez:

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
65
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0