Gorące tematy

Wielki finał Super Bowl - amerykańskie "święto narodowe"

Gorące tematy

Wielki finał Super Bowl - amerykańskie "święto narodowe"

W nocy z niedzieli na poniedziałek odbędzie się 53. finał ligi NFL. Na boisku zobaczymy drużyny: New England Patriots i Los Angeles Rams. O tym wydarzeniu opowiedziała nam w Dzień Dobry TVN Dorota Malesa, dziennikarka, autorka bloga "50 Shades of States" i książki o Stanach zjednoczonych "Ameryka.pl". 

  • Na czym polega fenomen Super Bowl  w USA
  • Czym jest "Halftime show"
  • Poznajcie Warszawskie Syreny

Na czym polega fenomen Super Bowl w USA

Dorota Malesa:

W Ameryce byłam już tyle razy, że chyba do tylu nie umiem liczyć i cały czas tego nie rozumiem. To szaleństwo jest absolutnie ogromne. W zeszłym roku byłam w Nowym Jorku tuż przed Super Bowl, poszłam z moimi kuzynkami do cukierni - to nie było tak, że 'dzień dobry, poproszę kremówkę, napoleonkę' - tylko było do wyboru, albo małe ciastko w kształcie piłki Super Bowl, albo średnie ciastko Super Bowl, albo tort w kształcie piłki Super Bowl i koniec!

Czym jest "Halftime show"

W przerwie meczu odbywa się tzw. "Halftime show". Jest to wydarzenie, które przyciąga przed telewizory ponad 100 milionów widzów. W tym roku na scenie zobaczymy zespół "Maroon 5". Reklamy w przerwie meczu jeszcze nigdy nie były tak drogie. Ich ceny wahają się od 5,1 do 5,3 miliona dolarów za 30-sekundowy spot. Dla porównania średni koszt spotu w 2009 roku to "jedynie" 3 miliony dolarów. 

Poznajcie też  Polki, które grają w futbol amerykański - "Warszawskie Syreny"
Co sądzisz o tym artykule?
3
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0