Newsy

Od września nauczanie zdalne czy stacjonarne? Ministerstwo edukacji ma plan

Getty Images/Compassionate Eye Foundation/Robert Daly/OJO Images

Newsy

Od września nauczanie zdalne czy stacjonarne? Ministerstwo edukacji ma plan

Getty Images/Compassionate Eye Foundation/Robert Daly/OJO Images

Jak będzie wyglądać nauka po wakacjach? To pytanie dręczy wielu uczniów i ich rodziców. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie - zapewnia Ministerstwo Edukacji Narodowej. Resort apeluje, aby nie wprowadzać niepokoju. 

Obecnie - ze względu na pandemię koronawirusa - szkoły w Polsce pracują w trybie kształcenia na odległość. Jak będzie wyglądać nauka po wakacjach? 

Nauka zdalna czy stacjonarna

Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie - zapewnia Ministerstwo Edukacji Narodowej w przesłanym komunikacie. 

Resort podkreśla, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie są w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które powstają w szkolnych murach.

Jednocześnie MEN pracuje nad udoskonaleniem narzędzi on-line do nauki zdalnej, tak aby nauczyciele i dyrektorzy mogli korzystać tych rozwiązań – tak jak dotychczas, jako uzupełnienie swoich metod pracy. 

Rozwijamy platformę edukacyjną epodreczniki.pl, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Wprowadzamy nowe funkcjonalności, tak aby dostosować to narzędzie do potrzeb szkół

- czytamy w komunikacie. 

Ministerstwo Edukacji Narodowej o nauce od września 2020

Resort podkreśla, że platforma epodreczniki była i jest rozwijana niezależnie od epidemii. Informacje o jej udostępnieniu i możliwości wykorzystywania były przekazywane szkołom już od września 2019 r. 

Wykorzystywanie platformy epodreczniki.pl i zgromadzonych na niej zasobów zostało też uwzględnione w projekcie „Lekcja:Enter”, w ramach którego, do 2023 roku, zostanie przeszkolonych ponad 75 tys. nauczycieli. Zakres szkolenia obejmuje m.in. tworzenie własnych lub wykorzystywanie w procesie kształcenia dostępnych w internecie zasobów i narzędzi edukacyjnych

- zapowiada MEN.

Apelujemy zatem o to, aby nie wprowadzać niepokoju wśród uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów. Podkreślam, że przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół od września

- podkreśla ministerstwo edukacji.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Dzień Dobry Wakacje

Zobacz też:

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co podarować nauczycielowi?

Z analogowej zmienia się w cyfrową. Jak dziś wygląda szkoła i co sądzi o niej młodzież?

Nauczyciel pokonuje kilometry na rowerze i wspiera swoich uczniów. „Dostawałem sygnały, że tęsknią za szkołą, że jest źle”
Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
59
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
4
25.06.2020
Gosia
Idź do szkół, ale niech zmniejsA licBe uczniów w klasach, 33 to już przesada.
24.06.2020
elek
Właśnie się ogarniamy. Kto może ucieka z zawodu. Powodzenia od września.
24.06.2020
Monia
Dzieci nas kochają. Nauczycieli. Wbrew opiniom niektórych rodziców. Oddaję im całe moje życie. Wykonuje zawód z pasją. Mam bardzo dobry kontakt z uczniami. Też pragnę się z nimi spotkać.
24.06.2020
Mama
Miejmy nadzieję że tak będzie w tej chwili to była kpina a nie nauka. Nikt nie był przygotowany do tego typu lekcji. Nie oskarżam nauczycieli ale niech nauczyciele nie oskarżają i nie straszą dzieci,, sprawdzimy co umiecie we wrześniu,, skoro tak na dobrą sprawę nie była to wiedzą w pełni przekazana i przyswojona. Nauczyciele ogarnijcie się
Rozwiń wszystkie komentarzy