Gwiazdy

Sposoby singli na przetrwanie rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Jak unikać niewygodnych pytań?

Gwiazdy

Sposoby singli na przetrwanie rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Jak unikać niewygodnych pytań?

Okres świąt Bożego Narodzenia jest niezwykle trudny dla singli. Badania pokazują, że wiele z nich przeżywa ten czas gorzej, niż Walentynki. Dociekliwe pytania rodziny wcale nie ułatwiają sprawy. Jak sobie z tym poradzić? Wyjaśniała Anna Guzior-Rutyna, trener relacji oraz Karolina Pisarek i Mariusz Jakubowski.

Trudny czas dla samotnych

W okresie świątecznym często po raz pierwszy od długiego czasu widzimy się z bliższą i dalszą rodziną. Chcąc nadrobić "zaległości" niejednokrotnie zasypują nas pytaniami dotyczącymi naszego prywatnego życia. Niekiedy są one bardzo niewygodne, a wręcz niemiłe czy przykre. Jak to przetrwać?

- Przede wszystkim radośnie i poczuć magię świąt, czyli nie dołujemy się, że jesteśmy singlami, tylko jesteśmy wdzięczni za to, co mamy (...). Poczujmy tę magię - opowiadała swatka i coach relacji, Anna Guzior-Rutyna.

Ekspertka doskonale zdaje sobie sprawę, że rozmowy z rodziną mogą nas wprawiać w zakłopotanie, ale twierdzi, że łatwo można sobie z tym poradzić. W jaki sposób?

- Są dwa wyjścia - kiedy pytają nas, kiedy już kogoś tam przyprowadzisz (...) no to możemy to ubrać w żart, czyli na zasadzie: "Mamo, jeszcze nie spotkałem takiej. Ja bym chciał, żeby ona wyglądała tak, jak Karolina Pisarek, gotowała jak Magda Gessler..." (...). Więc z jednej strony tak, a z drugiej - kiedy wiemy, że na naszą rodzinę to nie podziała - to możemy wcześniej się na to przygotować. Czyli dzwonimy do mamy, babci, cioci itd. i wcześniej mówimy po prostu, że dla nas to jest trudne, nie chcemy odpowiadać i bardzo prosimy - żeby nikt nie czuł się urażony - nie zadawajcie mi takich pytań - doradzała w Dzień Dobry TVN swatka.

Święta Karoliny Pisarek

W programie na kanapie obok ekspertki zasiadła również singielka - Karolina Pisarek. Podkreśliła, że czas Bożego Narodzenia jest dla niej wyjątkowy, mimo tego, że nie ma drugiej połówki. Nie może się doczekać, aż pojedzie do swojego rodzinnego miasta i spędzi czas z najbliższymi.

- Wiadomo, że bardzo dużo podróżuję i nie mam przy sobie rodziny, więc te święta będą przepiękne. Nie ma to, jak rodzina, tak naprawdę - wyznała modelka.

Na szczęście nie jest narażona w tym czasie na krępujące tematy, ponieważ już dawno porozmawiała na ten temat z rodziną. Wiedzą, że o pewne kwestie nie mają prawa pytać.

- Moja rodzina jest bardzo wyrozumiała. Oni wiedzą, że w pewne tematy mają nie wchodzić, natomiast mój tata tylko czasem coś powie - dodała finalistka 5. edycji "Top Model".

Najbliżsi są dla niej niezwykłym wsparciem i może na nich liczyć w każdej sytuacji. Przekonała się o tym doskonale rok temu, kiedy to była świeżo po rozstaniu i spędzała Boże Narodzenie z rodziną w Polsce.

- Miałam największe wsparcie, jakie tylko mogłam mieć. To było właśnie takie pierwsze zderzenie z tą rzeczywistością singla na święta i szczerze mówiąc, gdyby nie moja rodzina, pewnie przeżyłabym to gorzej. Tak po prostu wspominam ten czas bardzo dobrze - stwierdziła Karolina Pisarek.

Ciężki czas Mariusza Jakubowskiego

Teraz w podobnej sytuacji, jak w zeszłym roku Karolina, jest uczestnik ostatniej edycji "Top Model" - Mariusz Jakubowski. Model niedawno rozstał się z dziewczyną, co nadal nie jest dla niego łatwe. Sądzi, że czas świąt będzie niezwykle trudny, lecz nie dla niego, a jego byłej partnerki.

- Ja sobie dobrze poradzę. Myślę, że bardziej martwię się o swoją byłą drugą połówkę, bo było to trudne. Natomiast u mnie też jest troszeczkę inaczej, bo u mnie nie ma takiego ciśnienia. U mnie rodzina jest właśnie na tyle otwarta, że to babcie namawiały i mówiły: "Słuchaj, pożyj sobie, popodróżuj, jak będziesz miał około 30-tki, to wtedy możesz myśleć". Troszkę się śmiałem z tego, ale gdzieś tam, jak już człowiek kończy te 26 lat, to myśli sobie - no ta babcia chyba miała rację jednak - wyznał w Dzień Dobry TVN.

Model dodał także, że jego babcie idą z duchem czasu i widzą, że dzisiejsze społeczeństwo się zmienia, przez co nie naciskają, by wcześnie wchodzić w związki. 

- Ja też uważam, że właśnie jesteśmy młodzi. W tych czasach, jak jesteś młody, masz jeszcze te 20 lat, powinieneś się skupić na rozwoju, na swojej karierze, na tym, żeby coś zbudować dla siebie, a później myśleć właśnie o rodzinie, o drugiej połówce - stwierdziła Karolina Pisarek.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
77
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0