Styl Życia

Spacer, siłownia czy odpoczynek? Zobacz, jak Polacy spędzają wolne niedziele

„Co robimy w niedzielę?”, reporter: Michał Nobis

Styl Życia

Spacer, siłownia czy odpoczynek? Zobacz, jak Polacy spędzają wolne niedziele

„Co robimy w niedzielę?”, reporter: Michał Nobis

Niedziela dla większości Polaków stanowi dzień wolny od pracy. Wiele osób traktuje ją jako okazję do odespania i odreagowania zmęczenia, które zebrało się po całym tygodniu pracy i obowiązków. Sprawdź, co zwykle robimy w niedziele.

Weekendowy odpoczynek

W wolny dzień możemy robić wszystko, czego dusza zapragnie. Wiele osób lubi spędzić weekend na spotkaniach ze znajomymi i rodziną, uprawianiu sportów czy spacerach - zwłaszcza, jeśli pogoda dopisuje. Niektórzy poświęcają ten czas na przyjemności, a inni nadganiają domowe obowiązki. Opcji mamy dużo, a ograniczeń niewiele.

W niedziele przeważnie wychodzimy z psem, idziemy do kościoła, wracamy, jemy śniadanie. Potem jest albo spotkanie rodzinne, spacer do lasu z psem, zależy. Przeważnie spędzamy niedziele razem. To jest taki dzień odpoczynku, zapomnienia od pracy i spokojnego życia. Wszystko dzieje się swoim tempem, bez pośpiechu, a to jest bardzo potrzebne 

– wyjaśniła pani Ania, u której gościliśmy na niedzielnej herbacie.

Potwierdzają to słowa mamy pani Ani, dla której cotygodniowe rodzinne spotkania stanowią niezwykle istotny punkt jej tygodnia:

Każda niedziela jest dla mnie ważnym dniem. Jestem już na emeryturze, także mnie już jest wszystko jedno, każdy dzień jest jednakowy. Natomiast wtedy moje dzieci nie pracują i mam okazję spotkać się z rodziną

Jak długo powinniśmy spać w niedzielę?

Jak wyjaśnił psycholog zdrowia, Mateusz Banaszkiewicz, rytm dobowy człowieka potrzebuje regularności. Oznacza to, że w weekend długość naszego snu nie powinna być ani dłuższa, ani krótsza od liczby godzin, które przesypiamy w dniu roboczym.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Niedziele wolne od handlu w 2020 roku

Dni wolne od pracy w 2020. Zobacz, jak zaplanować urlop w nadchodzącym roku

Jak spędzić ferie zimowe z dziećmi?

Co sądzisz o tym artykule?
89
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
30.01.2020
Martyna
Ja tam wole Chajzera