Newsy

Ślub online? Nowojorczycy uzyskali na niego oficjalną zgodę

para młoda

Getty Images

Newsy

Ślub online? Nowojorczycy uzyskali na niego oficjalną zgodę

para młoda

Getty Images

Lekcje i spotkania odbywają się online, tak jak i treningi z najlepszymi fit-trenerkami. Poprzez konferencje wideo w czasie pandemii komunikuje się tak naprawdę cały świat. Teraz naszedł czas na ślub w takiej formie. 

Ślub online w czasie pandemii

Koronawirus nie pokrzyżuje już ślubnych planów nowojorczyków. Gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo, ogłosił właśnie na Twitterze, że zamierza podpisać rozporządzenie umożliwiające parom zawarcie pełnoprawnego związku małżeńskiego przez wideokonferencję. Zarządzenie to umożliwi również dedykowanym urzędnikom przeprowadzenie takich ceremonii legalnie w świetle prawa. 

Jeśli to jest droga, którą ktoś zamierza podążać, chcemy dać mu taką możliwość

- wyjaśniła reporterom CNN sekretarz gubernatora, Melissa DeRosa. Sam gubernator zaś zażartował, że rozporządzenie to wytrąci wszelkie wymówki tym, którzy przekładali ślub ze względu na pandemię koronawirusa. 

Skończyły się wymówki. Teraz ślub będzie można wziąć przez Zoom

- wyjaśnił Cuomo, powołując się na popularny program umożliwiający sprawne przeprowadzenie wideokonferencji. 

Rodzinne uroczystości w czasie pandemii

Większość ludzi ze względu na panujące obostrzenia zmuszona była odwołać lub przełożyć rodzinne uroczystości, takie jak: śluby, pogrzeby, chrzciny czy urodziny. Ślub online jest więc doskonałym rozwiązaniem dla tych, którym bardziej zależy na samej ceremonii, niż na obecności wszystkich bliskich osób. Tym, którym w czasie pandemii udało się wziąć ślub lub ochrzcić malucha, dobrymi nowinami dzielili się jedynie w mediach społecznościowych. I choć to rozwiązanie może wydawać się nieco ekstremalne, rozporządzenie gubernatora Nowego Jorku na pewno znajdzie swoich zwolenników. Kto wie, może w Polsce też znaleźliby się chętni?

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
57
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0