Styl Życia

Siódma edycja akcji „Zbieraj z klasą”. Jak dzieci dbają o środowisko?

Styl Życia

Siódma edycja akcji „Zbieraj z klasą”. Jak dzieci dbają o środowisko?

Akcja „Zbieraj z klasą” uczy dzieci, jak dbać i wspierać ekologię. W studiu Dzień Dobry TVN o szczegółach projektu opowiedzieli ambasador akcji Justyna Tomańska, muzyk Mariusz Totoszko i córka Zosia Totoszko . 

Akcja przeprowadzana przez państwa Totoszko polega na bezpłatnej nauce ekologii. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w przystępny sposób zdobywają informację o szkodliwości baterii, elektrośmieci.

Sposób prowadzenia spotkań

Zainteresowanie młodych ludzi tematem środowiska jest dość trudnym zadaniem. Jak radzą sobie ambasadorzy akcji? Projekt polega na spotkaniach podczas, których odbywają się krótkie wykłady i przerywniki muzyczne. Na „lekcjach” prowadzącym towarzyszy gadżet w postaci lalki nazywanej Ciekawską Zosią. Ku zdziwieniu ambasadorów, nawet najmłodsze dzieci są świadome tego, co zagraża środowisku.

Dzieci wiedzą, co to są elektrośmieci. O bateriach wiedzą bardzo wiele. Ja jestem przerywnikiem, żeby dzieci się nie nudziły, wychodzę na scenę i trochę gramy, śpiewamy, ruszamy się.

- zdradził Mariusz Totoszko. 

Eko życie Zosi

Mała Zosia od najmłodszych lat uczy się jak żyć ekologicznie. W programie opowiedziała o drobnych działaniach, które wdrożyła do codzienności. Dziewczynka pilnuje tego, aby podczas mycia zębów zakręcać wodę, segreguje śmieci.

 Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
56
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0