Gwiazdy

Marcin Dorociński na ratunek przyrodzie. "Od zwierząt możemy nauczyć się, co to jest miłość"

Gwiazdy

Marcin Dorociński na ratunek przyrodzie. "Od zwierząt możemy nauczyć się, co to jest miłość"

Aktor zasiadł na kanapie Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć widzom o swojej najnowszej książce „Na ratunek”. O czym mówi? To zapis rozmów z obrońcami natury. 

Marcin Dorociński jest aktorem o dużej wrażliwości. Wyczulony na krzywdę ludzi i zwierząt artysta postanowił szerzej poruszyć temat ekologii i wyjaśnić społeczeństwu, jak dbać o środowisko. Wpływ na jego czułość do świata z pewnością miało wychowanie. Marcin dorastał w bliskim kontakcie z naturą, natomiast od taty nauczył się tego, że zawsze należy pomagać słabszym. 

Książka „Na ratunek”

Niedawno światło dzienne ujrzała książka Marcina Dorocińskiego pt. „Na ratunek”. Jest to spis krótkich rozmów z obrońcami natury. Wśród rozmówców znaleźli się m.in. badaczka zwyczajów wilków, opiekun rannych jeży, specjalista od żubrów, nietoperzy oraz szefowie schronisk.

Ta książka powstała z potrzeby serca, że można pomóc i uświadomić dlaczego musimy dbać o Ziemię.

 – wyjaśnił autor.

Marcin Dorociński – działania na rzecz ekologii

Aktor 10 lat temu zaczął współpracować z wieloma organizacjami. Wspiera działania WWF, adoptował również dwa psy ze schroniska. Ponadto część dochodu z filmu Pitbull przeznaczył na fundację, która opiekuje się psami rasy pitbull i amstaff i na fundację opiekującą się wdowami po funkcjonariuszach policji, którzy zginęli na służbie. Marcin proekologiczne zachowania wpaja też swoim dzieciom, 11-letniej córce i 13-letniemu synowi.

Zaczęło się od tego, że chodziłem i gasiłem za nimi światło. Tłumaczyłem, co trzeba robić.

- powiedział aktor. 

Jak pomóc naszej planecie? Jak przyznał aktor, brakuje nam umiaru. Za dużo produkujemy, za dużo kupujemy, marnujemy jedzenie i wodę. Musimy się tego nauczyć.

Warto żyć skromnie i przyglądać się naturze, bo od natury możemy się bardzo dużo dowiedzieć. Od zwierząt możemy nauczyć się, co to jest czułość, wdzięczność, miłość.

- dodał. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
90
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0