Newsy

Rodzice podejrzani o usiłowanie zabójstwa i znęcanie się nad dzieckiem. Niemowlę trafiło do szpitala

Niemowlę

Mayte Torres/Getty Images

Newsy

Rodzice podejrzani o usiłowanie zabójstwa i znęcanie się nad dzieckiem. Niemowlę trafiło do szpitala

Niemowlę

Mayte Torres/Getty Images

Rodzice trafili z trzymiesięcznym Remigiuszem do przychodni, gdyż puchła mu nóżka. Po zbadaniu okazało się, że maleństwo ma złamane żebra i kości piszczelowe obu nóg oraz oparzenia klatki piersiowej i jamy brzusznej. Lekarze o makabrycznym maltretowaniu niemowlaka powiadomili policję. Rodzice zostali aresztowani. 

Toruń: rodzice znęcali się nad niemowlakiem

28-letni ojciec trzymiesięcznego chłopca z Torunia usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Identyczną decyzję sąd podjął wobec matki dziecka, która odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

- 28-letni ojciec dziecka usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa z zamiarem ewentualnym ze szczególnym okrucieństwem oraz znęcania. 25-letnia matka odpowie za znęcanie się fizyczne nad małoletnim ze szczególnym okrucieństwem - powiedział Jarosław Kilkowski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Za pierwszy czyn grozi nawet dożywocie, a za drugi do 10 lat więzienia.

Rodzice aresztowani za znęcanie się nad trzymiesięcznym synem

Oboje rodzice nie przyznali się do winy. 

- Ojciec odmówił wyjaśnień, a tego, co przekazała nam matka z uwagi na dobro śledztwa nie mogę w tej chwili ujawnić - podkreślił prokurator Jarosław Kilkowski.

Śledczy skierowali do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie obu osób. Sąd przychylił się do niego.

Z informacji PAP wynika, że rodzina nie była wcześniej znana policji. Nie notowano w ich mieszkaniu na Rubinkowie interwencji, nie była założona niebieska karta. Opinię wśród sąsiadów mieli dobrą.

Jak poinformował rzecznik prasowy wojewódzkiego szpitala w Toruniu Janusz Mielcarek, dziecko jest nadal hospitalizowane, wymaga opieki, ale jego stan określany jest jako dobry. 

Zgotował piekło dwóm małym chłopcom. W więzieniu ma spędzić resztę swojego życia. Zobacz wideo:

x-news

Zobacz też:

Leszek Miller o wnuczce. "Oddałbym jej wszystko, co mam"

Maciej Stuhr o problemach z alkoholem: "Kiedy człowiek upaja się karierą, miewa złudne poczucie, że może więcej niż inni"

Życie z nerwowym partnerem. Jak zapanować nad emocjami?

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
82
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0