Newsy

Przewoził kilkuletnie dzieci w bagażniku. Maluchy podróżowały na torbach z zakupami

Policjant z drogówki na patrolu.

TVN24/x-news

Newsy

Przewoził kilkuletnie dzieci w bagażniku. Maluchy podróżowały na torbach z zakupami

Policjant z drogówki na patrolu.

TVN24/x-news

Policjanci z Kielc przypadkiem odkryli, że w bagażniku samochodu osobowego przewożone są dzieci. Autem zarejestrowanym na dwie osoby jechał kierowca i troje pasażerów - dwoje kilkulatków oraz ich matka. 

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 29-letni kielczanin, który przewoził dwoje kilkuletnich dzieci w bagażniku samochodu na torbach z zakupami.

Dzieci w bagażniku auta

Do zdarzenia doszło w środę po południu w stolicy regionu świętokrzyskiego. Pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie policjanci z kieleckiej drogówki, w rejonie ul. Radomskiej zwrócili uwagę na smarta. Funkcjonariuszy zaniepokoił fakt, że zaraz za tylną szybą, w bagażniku siedział chłopczyk, bokiem do kierunku jazdy. Stróże prawa zatrzymali auto i przystąpili do kontroli. Wówczas wyszło na jaw, że czujność policjantów być może zapobiegła tragedii.

- Okazało się bowiem, że w bagażniku podróżuje dwoje dzieci. Kilkuletnie maluchy podróżowały siedząc na torbach z zakupami. O jakichkolwiek fotelikach nie mogło być mowy, bo smart był zarejestrowany na 2 osoby. Przednie siedzenia zajęła matka dzieci i 29-letni wujek, który kierował autem. Nieodpowiedzialny kielczanin otrzymał mandat za przewożenie dzieci bez fotelika oraz przekroczoną liczbę pasażerów – powiedział PAP mł. asp. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Wypadki samochodowe z udziałem dzieci 

Strach pomyśleć, jak mogłoby się skończyć jakiekolwiek zdarzenie drogowe z udziałem smarta, w którym tak były przewożone małe dzieci.

- Nie tak dawno, bo w piątek, w miejscowości Grabownica w wypadku drogowym ucierpiało 2-letnie dziecko. Dziewczynka, mimo że podróżowała w foteliku, w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. To tym bardziej pokazuje, jak nieodpowiedzialne było zachowanie 29-letniego kierowcy smarta – dodał Macek. 

Zobacz wideo: Drony w służbie drogówki. "Używamy ich do ujawniania wykroczeń" 

Zobacz też:

Łukasz Berezak od lat zbiera pieniądze na WOŚP, teraz sam potrzebuje pomocy. Internauci stanęli na wysokości zadania

Polski ekspert apeluje: "Maseczki na zewnątrz nie są potrzebne; skupmy się na miejscach, gdzie wirus jest"

Egzaminy maturalne, ósmoklasisty i zawodowe. Na co muszą być przygotowani uczniowie? 

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
81
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0