Newsy

Przedszkola i klasy I-III wrócą do nauczania jeszcze w kwietniu? Minister zdrowia odpowiada

Nauka zdalna w szkołach

Justin Paget/Getty Images

Newsy

Przedszkola i klasy I-III wrócą do nauczania jeszcze w kwietniu? Minister zdrowia odpowiada

Nauka zdalna w szkołach

Justin Paget/Getty Images

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił przedłużenie obostrzeń co najmniej do 18 kwietnia. Wypowiedział się także w sprawie ewentualnego powrotu dzieci do szkół i przedszkoli. Kiedy placówki edukacyjne znowu będą otwarte?

Kiedy przedszkola i szkoły znowu będą otwarte?

Minister zdrowia był pytany na konferencji prasowej w Warszawie, czy rekomenduje powrót dzieci do szkół w kwietniu w kontekście wypowiedzi wiceministra edukacji i nauki Dariusza Piontkowskiego, który mówił o możliwym odmrożeniu edukacji właśnie w kwietniu.

Niedzielski odpowiedział, że jeśli chodzi o kwestie edukacyjne - a szczególnie sprawę przedszkoli i klas I-III, to "są to priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń". - W tym sensie, że pierwsze kroki, jakie będziemy wykonywali przywracając normalność, to będą powroty do przedszkoli i powroty dla klas I-III - zaznaczył.

- Mam nadzieję, i również tutaj podzielam punkt widzenia pana ministra Piontkowskiego, że jeszcze w kwietniu przedszkola i te klasy I-III wrócą do nauczania - przedszkola w trybie zwykłym, a klasy I-III - w co najmniej trybie hybrydowym - powiedział minister zdrowia.

Zdalna nauka do końca roku szkolnego?

Wiceminister Piontkowski był pytany we wtorek w Radiu Zet, czy możliwa jest nauka zdalna w szkołach do końca roku. 

- Mamy nadzieję, że tak nie będzie, że uczniowie jednak wrócą do szkół, być może jeszcze w kwietniu, jeżeli to będzie możliwe ze względu na epidemię, a najpóźniej w maju i czerwcu - odpowiedział wiceminister. 

Zobacz wideo: "Obserwujemy u dzieci apatię, niechęć do aktywności fizycznej i kontaktu z rówieśnikami". Nauczyciele o wpływie nauki zdalnej na uczniów

TVN24/x-news

Zobacz także:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
86
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0