Materiał promocyjny

Projekt Plaża w Dziwnowie. Joanna Osyda o pracy lektorki: "Najwięcej wytrzymałam 7 godzin za mikrofonem"

Projekt Plaża #przystaneksport cz. I
Miasteczko Projekt Plaża w weekend zawitało do Dziwnowa. Olivier Janiak spotkał się tam z Joanną Osydą, by porozmawiać o audiobookach. Są one szczególnie bliskie sercu aktorki, bo nie tylko ich słucha, ale i tworzy.

Projekt Plaża trwa pod hasłem #przystaneksport. Jednak w Dziwnowie nie tylko poczujesz sportowego ducha, ale i znajdziesz kącik Storytel, w którym się zrelaksujesz. Morze, piasek, dobra książka - czego chcieć więcej...

Joanna Osyda o tym, jak wygląda praca lektorki

Do takiej aktywności zachęca Joanna Osyda, która zawitała do miasteczka Projekt Plaża. Okazuje się, że aktorka od kilku lat jest lektorką. - Muszę przyznać, że kocham tę pracę. Wiele w niej zależy od wspaniałej atmosfery, kameralnej pracy z realizatorem, gdzie mogę być zamknięta, i od mojej interpretacji - mówiła w rozmowie z Olivierem Janiakiem.

Uprawianie zawodu lektora to nie lada zadanie, bo 13-14 godzin w odsłuchu to około 40 czytania. – Wszystko zależy od tego, jak dobrze nam się pracuje, jaki mamy dzień, jaka jest koncentracja. Każde burczenie w brzuchu, mlaśniecie - musi być poprawione. Najwięcej wytrzymałam 7 godzin za mikrofonem - wyjawiła aktorka.

Audiobooki - dlaczego warto słuchać?

Joanna Osyda nie tylko tworzy audiobooki, ale i prywatnie chętnie po nie sięga. – Jestem aktorką przemieszczającą się bardzo, w związku z tym słucham głównie w samochodzie, w podróży. Muszę przyznać, że to jest czas wtedy dla mnie. Nikt mnie nie rozprasza i wtapiam się w historię - wyjaśniła.

Audiobooków można słuchać wszędzie i o każdej porze: w podróży, spacerując, sprzątając czy po prostu odpoczywając na kanapie. Co więcej, wpływają one na wyobraźnię i edukują.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Wakacje 2021. Jak płacić bonem turystycznym?

Youtuber nagrał piosenki z popularnymi powiedzeniami matek. Kto z was choć raz w życiu nie usłyszał tych słów?

Podział i charakterystyka nauk empirycznych

Reporter: Olivier Janiak

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości