audiobook

  audiobook

  Książka wielu osobom nieodłącznie kojarzy się z zapachem papieru i szelestem przekładanych stron. Coraz częściej przekonujemy się jednak do jej cyfrowej wersji. Ma to związek przede wszystkim z wygodą czytelnika i łatwością dostępu do ukazujących się na rynku tytułów, zarówno nowości, jak i klasyki. Dobra literatura zawsze pozostaje w modzie, bez względu na format, w jakim się pojawia. W wersji elektronicznej wydano m.in. powieści Krystyny Kofty.

  Krzysztof Czeczot jest producentem najprawdopodobniej najdłuższego audiobooka w całej Europie. W 2015 roku rozpoczął pracę nad Biblią do słuchania. W tej chwili dostępny jest Nowy Testament i Pięcioksiąg. W ciągu 2 lat powstały 23 godziny nagrań. Do współpracy Czeczot zaprosił takie głosy jak: Franciszek Pieczka, Jerzy Trela, Danuta Stenka, Krzysztof Globisz, Artur Żmijewski, Kinga Preis, Robert Więckiewicz, Magdalena Cielecka, Antoni Pawlicki, Jan Englert oraz Ewa Błaszczyk. Udał się również do Izraela, by tam nagrać dźwięki, które służą za tło audiobooka. Jak powstał pomysł na przedsięwzięcie takiego formatu? Gdzie można bezpłatnie ściągnąć nagranie? Krzysztof Czeczot opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.

  "Biblia Audio" to realizowany przez Krzysztofa Czeczota projekt, w ramach którego ponad 300 aktorów czyta Stary i Nowy Testament z efektami dźwiękowymi, muzyką i 150 psalmami. Do współpracy udało się przekonać m.in.: Małgorzatę Kożuchowską, Krystynę Jandę, Wojciecha Malajkata, Jerzego Trelę, Cezarego Żaka, Piotra Fronczewskiego oraz Dominikę Gwit, która o swoim udziale w projekcie opowiedziała w studiu Dzień Dobry Wakacje. Efekt ich pracy zostanie udostępniony, za darmo, na stronie http://bibliaaudio.pl/

  Na rynku wydawniczym ukazała się kolejna książka Agnieszki Chylińskiej "Zezia i wszystkie problemy świata". To już trzecia książka artystki o uwielbianej przez dzieciaki bohaterce. O czym jest ta historia? Czy książka jest w postaci audiobooka? I co z kolejną płytą artystki? Z Agnieszką Chylińską rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Dlaczego Szymon Bobrowski chudnie w oczach? Czy dostanie telekamerę i czym zajmuje się wspólnie z Adamem "Nergalem" Darskim? Z pochłoniętymi pracą nad nowym projektem: Szymonem Bobrowskim i "Nergalem" spotkała się Kinga Burzyńska.

  Aktorka nagrała audiobooka z baśniami Hansa Christiana Andersena, do którego jak mówi w Dzień Dobry TVN, ma słabość. Pierwszy kontakt z baśniami duńskiego pisarza miała jako szęściolatka i bardzo je polubiła. Dlatego postanowiła nagrać te bajki, które na niej zrobiły wrażenie, choć nie są znane. Czy te baśnie są nadal aktualne? Czy audiobook Joanny Brodzik podbije serca dzieci? Czy aktorka czyta swoim synom bajki?