5 kwietnia 2022 r. mija rok od śmierci wyjątkowego wokalisty i kompozytora Krzysztofa Krawczyka. Polacy uwielbiali jego twórczość, a koncerty cieszyły się niesłabnącą popularnością przez cały okres kariery piosenkarza.
Wakacje to doskonała okazja do tego, aby nadrobić zaległości i sięgnąć po lektury, na które wcześniej nie było czasu. Dla tych, którzy kochają opowieści, ale już za samym czytaniem nie przepadają, doskonałym rozwiązaniem będą audiobooki. Jak one powstają?
Projekt Plaża w tym tygodniu odwiedza Darłowo. W nadmorskim krajobrazie wśród wielu innych atrakcji znajduje się także stoisko Storytel. To właśnie tam Olivier Janiak porozmawiał z fanem audiobooków, Markiem Pawlakiem.
Beztroski wypoczynek na plaży z książką w ręku to wymarzony urlop dla wielu Polek i Polaków. A gdyby tak wersję papierową zamienić na elektroniczną? W aplikacji Storytel można odsłuchać kilkadziesiąt tysięcy pozycji, skatalogowanych w 21 kategoriach.
W trakcie Projektu Plaża w strefie Storytel w Międzyzdrojach, Olivier Janiak rozmawiał z Filipem Kosiorem. Lektor czyta m.in. audiobooki, a jego głos nazywany jest najseksowniejszym w Polsce.
Miasteczko Projekt Plaża w weekend zawitało do Dziwnowa. Olivier Janiak spotkał się tam z Joanną Osydą, by porozmawiać o audiobookach. Są one szczególnie bliskie sercu aktorki, bo nie tylko ich słucha, ale i tworzy.
Wakacje to czas, kiedy w końcu możemy odpocząć. Wtedy zazwyczaj znajdujemy też chwilę, aby nadrobić zaległości i trochę poczytać. Zamiast zabierać ze sobą na plażę ciężkie tomy, warto sięgnąć po książkę w wersji elektronicznej. Ogromny wybór audiobooków i e-booków oferuje aplikacja Storytel.
Producent filmowy Wojtek Jeżowski stworzył interaktywne słuchowisko "Pandemioza", w które zaangażował znanych i lubianych aktorów. W obsadzie znaleźli się m.in. Magdalena Schejbal i Rafał Zawierucha, którzy w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o audiobooku oraz o tym, jak pandemia wpłynęła na ich życie.
Książka wielu osobom nieodłącznie kojarzy się z zapachem papieru i szelestem przekładanych stron. Coraz częściej przekonujemy się jednak do jej cyfrowej wersji. Ma to związek przede wszystkim z wygodą czytelnika i łatwością dostępu do ukazujących się na rynku tytułów, zarówno nowości, jak i klasyki. Dobra literatura zawsze pozostaje w modzie, bez względu na format, w jakim się pojawia. W wersji elektronicznej wydano m.in. powieści Krystyny Kofty.
Wojciech Kukuła dokładnie rok temu podróżował z żoną po Stanach Zjednoczonych, spełniając swoje marzenia. Reżyser rejestrował każde wydarzenie, a po powrocie do Polski wspomnienia przelał na papier. Tak powstała książka "New York by me" oraz audiobook, który zgodził się przeczytać Rafał Zawierucha.
Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim pojawiło się odwieczne pytanie o to, jak zmotywować dzieci do nauki. Jak się okazuje, to prostsze niż może się wydawać. Pani Kaja Wolnicka podpowiada co zrobić, żeby edukacja była zabawą.
Krzysztof Czeczot jest producentem najprawdopodobniej najdłuższego audiobooka w całej Europie. W 2015 roku rozpoczął pracę nad Biblią do słuchania. W tej chwili dostępny jest Nowy Testament i Pięcioksiąg. W ciągu 2 lat powstały 23 godziny nagrań. Do współpracy Czeczot zaprosił takie głosy jak: Franciszek Pieczka, Jerzy Trela, Danuta Stenka, Krzysztof Globisz, Artur Żmijewski, Kinga Preis, Robert Więckiewicz, Magdalena Cielecka, Antoni Pawlicki, Jan Englert oraz Ewa Błaszczyk. Udał się również do Izraela, by tam nagrać dźwięki, które służą za tło audiobooka. Jak powstał pomysł na przedsięwzięcie takiego formatu? Gdzie można bezpłatnie ściągnąć nagranie? Krzysztof Czeczot opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.
"Biblia Audio" to realizowany przez Krzysztofa Czeczota projekt, w ramach którego ponad 300 aktorów czyta Stary i Nowy Testament z efektami dźwiękowymi, muzyką i 150 psalmami. Do współpracy udało się przekonać m.in.: Małgorzatę Kożuchowską, Krystynę Jandę, Wojciecha Malajkata, Jerzego Trelę, Cezarego Żaka, Piotra Fronczewskiego oraz Dominikę Gwit, która o swoim udziale w projekcie opowiedziała w studiu Dzień Dobry Wakacje. Efekt ich pracy zostanie udostępniony, za darmo, na stronie http://bibliaaudio.pl/
Na rynku wydawniczym ukazała się kolejna książka Agnieszki Chylińskiej "Zezia i wszystkie problemy świata". To już trzecia książka artystki o uwielbianej przez dzieciaki bohaterce. O czym jest ta historia? Czy książka jest w postaci audiobooka? I co z kolejną płytą artystki? Z Agnieszką Chylińską rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.
Dlaczego Szymon Bobrowski chudnie w oczach? Czy dostanie telekamerę i czym zajmuje się wspólnie z Adamem "Nergalem" Darskim? Z pochłoniętymi pracą nad nowym projektem: Szymonem Bobrowskim i "Nergalem" spotkała się Kinga Burzyńska.
Aktorka nagrała audiobooka z baśniami Hansa Christiana Andersena, do którego jak mówi w Dzień Dobry TVN, ma słabość. Pierwszy kontakt z baśniami duńskiego pisarza miała jako szęściolatka i bardzo je polubiła. Dlatego postanowiła nagrać te bajki, które na niej zrobiły wrażenie, choć nie są znane. Czy te baśnie są nadal aktualne? Czy audiobook Joanny Brodzik podbije serca dzieci? Czy aktorka czyta swoim synom bajki?