Rozrywka

Półfinał 6. edycji "MasterChefa Juniora" za nami. Kto dostał się do finałowego odcinka?

MasterChef Junior

TVN

Rozrywka

Półfinał 6. edycji "MasterChefa Juniora" za nami. Kto dostał się do finałowego odcinka?

MasterChef Junior

TVN

Za nami półfinałowe starcie w 6. edycji "MasterChef Junior". Najlepiej gotujące dzieci w Polsce są już o krok od zdobycia statuetki i nagród pieniężnych. Która trójka małych kucharzy dostała się do finału?

"MasterChef Junior 6" odcinek 9. Co się wydarzyło?

Pierwszym zadaniem w drodze do finału było przygotowanie trzech dań z trzema różnymi sosami: berneńskim, angielskim i beszamelowym. Wykonanie perfekcyjnych sosów zaprezentował uczestnikom sam Michel Moran.

Oliwia zaserwowała kruszonkę z jabłkami, piasek z ciasta kruchego oraz pieczonego łososia w sosie berneńskim. Dania Jagody to zapiekanka z bakłażanem w sosie beszamelowym, szarlotka i stek z polędwicy wołowej. Kuba przygotował szparagi w szynce, stek w sosie berneńskim i ciasto gruszkowe w sosie angielskim. Kazik zaskoczył jurorów szparagami w sosie beszamelowej, stekiem z rostbefu oraz jabłkami faszerowanymi bakaliami z pianką malinową z syfonu. Pieczona gruszka z malinami, szparagi w szynce parmeńskiej i polędwiczka wieprzowa to potrawy przygotowane przez Stasia. I to właśnie on wygrał tę konkurencję.

Następnie kuchnię odwiedził zdobywca trzeciej gwiazdki Michelin w Polsce - chef Przemysław Klima. Jego autorska ryba w białym sosie i jej przygotowanie przesądziły o tym, kto przeszedł do ścisłego finału rywalizacji o tytuł szóstego MasterChefa Juniora. Decyzją jurorów, tuż przed finałem z programem pożegnali się Oliwia i Kuba.

"MasterChef Junior 6". Finaliści są już znani

W finale 6. edycji programu "MasterChef Junior" znaleźli się 9-letni Kazik Józefowicz, 11-letnia Jagoda Łaganowska i 12-letni Staś Zawłocki

MasterChef Junior

TVN

Zanim trójka finalistów zaprezentuje jurorom menu degustacyjne, kuchnię przejmą pozostali uczestnicy edycji. Wraz z jurorami wezmą udział w sztafecie. Wygra drużyna, która przygotuje najpyszniejsze i najszybciej zrobione placki ziemniaczane.

O tym, kto zostanie zwycięzcą przekonamy się w kolejnym odcinku, którego premiera już w niedzielę, 9.05.2021 o godz. 20:00 w TVN. Program dostępny jest także na platformie Player.pl.

Zobacz wideo: MasterChef Junior | Sezon 6 | Odcinek 9

TVN/x-news

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
79
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0