Newsy

Pogoda na środę: w jednym regionie nawet 10 stopni C

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (02.02 + 03.02-06.02.2021) | POLSKA, źródło: x-news 

Newsy

Pogoda na środę: w jednym regionie nawet 10 stopni C

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (02.02 + 03.02-06.02.2021) | POLSKA, źródło: x-news 

Na środę synoptycy zapowiadają zróżnicowane temperatury na terenie Polski. Najzimniej będzie na północnym-wschodzie - tam na termometrach -1 st. C, a najcieplej na Dolnym Śląsku - tu aż 10 st. C. 

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy niż z głównym ośrodkiem w rejonie Irlandii. W zasięgu słabych układów wysokiego ciśnienia znajdą się krańce południowe i wschodnie kontynentu oraz Skandynawia. Polska będzie pod wpływem wspomnianego niżu. Na północy kraju pozostanie strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Będziemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim, tylko na krańcach północnych chłodniejszym.

Prognoza pogody na środę, 3 lutego 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie spadać.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko okresami na Pomorzu Wschodnim całkowite. Na południu i w centrum opady deszczu, lokalnie deszczu marznącego powodującego gołoledź; w Tatrach opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu, deszczu marznącego powodującego gołoledź, deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano gdzieniegdzie mgła, także osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od -1 st. C na Suwalszczyźnie i Pomorzu Wschodnim, około 2 st. C w centrum i na wschodzie, do 7 st. C na południowym zachodzie, a miejscami na Dolnym Śląsku od 8 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach do 80 km/h oraz w rejonach podgórskich do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w środę, 3 lutego 2021 r.

W środę w stolicy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna około 2 st. C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków zmieniających się.

Zobacz też:

Tokofobia, czyli strach przed porodem. Dlaczego kobiety boją się zachodzić w ciążę?

Rzuciła wszystko i wyjechała na... Malediwy. "To miejsce stało się moim domem"

Dominika Tajner zmieniła swój wizerunek. "Metamorfoza życia!" 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
75
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0