Newsy

Pogoda na piątek: pochmurno w całym kraju. Gdzie spadnie deszcz?  

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (01+ 02-03.05.2020) | POLSKA", źródło: x-news.

Newsy

Pogoda na piątek: pochmurno w całym kraju. Gdzie spadnie deszcz?  

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (01+ 02-03.05.2020) | POLSKA", źródło: x-news.

W piątek w wielu regionach Polski opady deszczu. Na zachodzie i na południu mogą pojawić się burze. Temperatury: od 16 stopni Celsjusza na północy do 20 stopni Celsjusza na południu kraju. 

Nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia, jedynie Półwysep Iberyjski jest pod wpływem wyżu. Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszcza się zatoka z układem frontów atmosferycznych, związana z niżem znad Wysp Brytyjskich i Morza Północnego. Z zachodu napływa powietrze polarno-morskie, przejściowo cieplejsze.

Pogoda w piątek, 1 maja

W piątek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu. Od Pomorza, przez Kujawy, Mazowsze, Lubelszczyznę po Podkarpacie burze, prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Wysoko w górach deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna na zachodzie i w rejonach podgórskich Karpat od 12°C do 18°C, a na pozostałym obszarze od 17°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. Wysoko w górach i w czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. 

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 991 hPa i będzie powoli spadać.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, a wysoko w górach możliwy deszcz ze śniegiem i śnieg. Lokalnie na wschodzie oraz północy burze i tam prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Nad ranem gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 6°C do 11°C; chłodniej w kotlinach karpackich około 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, a w górach do 70 km/h.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami; wysoko w górach możliwy deszcz ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 13°C do 18°C; chłodniej w rejonach podgórskich i nad morzem od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, a w górach do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie w piątek, 1 maja

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, możliwa burza. Suma opadów w trakcie burzy do 20 mm. Temperatura maksymalna 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy w porywach do 65 km/h, południowo-wschodni i południowy.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 7°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. 

Ostrzeżenie dla woj. łódzkiego - susza hydrologiczna na Warcie

W regionie łódzkim trwa tzw. susza hydrologiczna. W związku z nikłym prawdopodobieństwem wystąpienia opadów atmosferycznych Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało w piątek ostrzeżenie, które dotyczy trzech odcinków przepływającej przez Łódzkie rzeki Warty.

Alarm hydrologiczny dotyczy Warty od Zbiornika Jeziorsko do Wełny, zlewni górnej Warty z Liswartą oraz zlewni górnej Warty od Liswarty do Zbiornika Jeziorsko - poinformowała PAP zastępca kierownika Oddziału Zarządzania Kryzysowego - Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Jolanta Kowalik-Gęsiak.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Zobacz też:

Majówka 2020 - inna niż wszystkie. Co wolno robić, a co jest niezgodne z prawem?  

Agnieszka Włodarczyk pokazała nam swój taras. „Wszystko robię sama. Meble, które kupuję też bejcuję sama”

Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie


Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
72
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0