Newsy

Pogoda na czwartek: ochłodzenie i nieprzyjemny wiatr

Newsy

Pogoda na czwartek: ochłodzenie i nieprzyjemny wiatr

Pogodnie i bez opadów tylko na południu kraju. W całym kraju przelotne deszcze, a na północy burze. Na termometrach od 18 stopni C w Suwałkach do 23 stopni C we Wrocławiu. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.  

Jak informuje IMGW, Europę północną, wschodnią i częściowo środkową oraz Wyspy Brytyjskie będą obejmowały niże. Reszta kontynentu znajdzie się w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad zachodnią Rosją. Z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda na czwartek, 27 sierpnia 2020 r. 

Ciśnienie w Warszawie wyniesie 993 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami na północy, wschodzie i w centrum kraju burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm. Bez opadów na krańcach południowych. Temperatura maksymalna od 17 st. C do 22 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, lokalnie do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy w południowej połowie kraju zachmurzenie na ogół małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie zanikające burze. Temperatura minimalna od 10 st. C do 14 st. C, w rejonach podgórskich oraz miejscami na Kielecczyźnie od 5 st. C do 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, z kierunków zachodnich.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 27 sierpnia 2002 r.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Zobacz też:

Świętuj z nami 15-lecie Dzień Dobry TVN! Sprawdź, jak przyłączyć się do wspólnej zabawy

"Kevin sam w domu", czyli Macaulay Culkin kończy 40 lat. Jak wygląda dziś?

Zakaz połączeń lotniczych do 43 krajów przedłużony do 1 września

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
63
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0