Newsy

"Ukraińcu, wracaj do siebie!" Kierowca pobity i obrzucony wyzwiskami

Newsy

"Ukraińcu, wracaj do siebie!" Kierowca pobity i obrzucony wyzwiskami

W piątek wieczorem w Warszawie ukraiński kierowca, pan Roman odebrał zamówienie na kurs. Do jego samochodu wsiadło sześć osób, poprosili go aby zawiózł ich do klubu. Na początku nic nie wskazywało na to, że dojdzie do tragedii...

  • Pobicie pana Romana z Ukrainy
  • Jak pomóc panu Romanowi? 

Zobacz też: Białystok. Nożownik zaatakował matkę i córkę przed komendą policji

Pobicie pana Romana z Ukrainy

W piątkowy wieczór po godzinie 21 w Warszawie ukraiński kierowca, Roman odebrał zamówienie na kurs. Do jego samochodu wsiadło sześć osób. Wszyscy chcieli jechać do klubu, w pewnym momencie stwierdzili, że nie podoba się im muzyka w samochodzie. Poprosili o zmianę muzyki na disco polo. Pan Roman powiedział, że nie ma radia i że włącza muzykę z telefonu. Zaproponował im, że po prostu ją wyłączy. Pasażerom się to nie spodobało, zaczęli wykrzykiwać: "Je***y Ukraińcu, wracaj do siebie".

W tym momencie pan Roman nie wytrzymał, zatrzymał samochód i kazał wysiąść pasażerom. Na początku nie chcieli wyjść z auta, po kilku minutach jednak je opuścili. Panu Romanowi udało się nagrać część tych wydarzeń. Nagle jeden z pasażerów zorientował się, że jest nagrywany. Wrócił do samochodu z okrzykiem "śmieciu jeb***" i zaczął uderzać pięścią kierowcę. Na tym film się urywa...

Więcej: Wiza do Polski – kto jej potrzebuje i jakie są rodzaje wiz do Polski?

Dalej wiadomo, że pan Roman został siłą wyciągnięty z auta. Pasażerowie rzucili go na ziemię, zaczęli go bić, zniszczyli jego auto.

Pan Roman na szczęście czuje się coraz lepiej po pobiciu. Złożył zawiadomienie na policji i jako dowód przedstawił bulwersujące wideo pokazujące, jak zachowywali się pasażerowie. Wiadomo, że część sprawców została już zidentyfikowana. 

Historię pana Romana postanowiła nagłośnić reporterka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska. 

Jak pomóc panu Romanowi?

Jak pomóc panu Romanowi? Po pierwsze, należy mówić jak bardzo straszne są tego rodzaju przestępstwa i pobicia, i przede wszystkim je potępiać!

Zobacz film: "Jak pomóc pobitemu Romanowi z Ukrainy?". Źródło: Dzień Dobry TVN

Więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
9
17
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
14.03.2019
Bombel
Wspolczuje Panu Romkowi, ale hasła "kierowca" lub "kurs" nie wskazuja, ze jest on taksowkarzem tylko kierowca znanej wszystkim firmy wolontariackiej :)
14.03.2019
Bombel
Jasne taksowkarz. Smiechu warte.
14.03.2019
Prawdziwy taksówkarz
I żeby nie było, współczuję mu tego co się stało bo nigdy nie popieram aktów przemocy, sami jesteśmy narażeni na takie niebezpieczeństwo