Gorące tematy

Orszak Trzech Króli. W rolę Baltazara wcieli się ksiądz z Tanzanii. Będzie śpiewał kolędy w suahili

Gorące tematy

Orszak Trzech Króli. W rolę Baltazara wcieli się ksiądz z Tanzanii. Będzie śpiewał kolędy w suahili

6 stycznia w większości polskich miast ruszą Orszaki Trzech Króli. W Warszawie w rolę jednego z trzech króli wcieli się ksiądz z Tanzanii - o. Ditrick Julius Sanga. O inicjatywie orszaku opowiedziała rzeczniczka prasowa inicjatywy Jolanta Stachacz.

Święto Trzech Króli

Tradycyjnie, 6 stycznia Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 872 miejscowości w Polsce i 21 poza jej granicami. W tym roku orszak będzie przemierzał miasta pod hasłem: „Cuda, cuda ogłaszają”.

Przypomnijmy, że pierwszy Orszak Trzech Króli wyruszył w 2009 roku z Placu Zamkowego w kierunku Nowego Miasta pod hasłem „Kolędujmy!”.

Jak podkreśla rzeczniczka prasowa Orszaku Trzech Króli - Jolanta Stachacz:

W tym roku chcemy jeszcze raz podkreślić ideę wspólnego kolędowania, która przyświeca naszej inicjatywie od początku. Chcemy rozkolędować całą Polskę!

Tegoroczna edycja Orszaku Trzech Króli przejdzie ulicami Warszawy już po raz dwunasty! Orszak tradycyjnie wyruszy z Placu Zamkowego.

Ksiądz z Tanzanii w roli Baltazara

W Warszawie rolę jednego z trzech króli (dokładnie postać Baltazara) odegra ksiądz z Tanzanii. Jak zaznacza o. Ditrick Julius Sanga, udział w orszaku to dla niego duże wyróżnienie. Obecnie ojciec Sanga pełni posługę w w kościele parafialnym Św. Małgorzaty w Łomiankach. Jest tam bardzo lubianym księdzem.

Poszukiwania królów afrykańskich i azjatyckich do orszaku rozpoczęły się już we wrześniu. Jolanta Stachacz dodała, że ojca Sangę poznała dzięki rodzinie, która dwa lata temu grała w orszaku Świętą Rodzinę.

Ojciec Sanga idąc w orszaku ubrany będzie w szaty afrykańskiego króla. Towarzyszyć mu będzie wielbłąd. Co więcej, o. Ditrick Julius Sanga będzie śpiewał kolędy w języki suahili.

Orszak od początku otwarty był dla wszystkich. Udział może wziąć każdy. Orszak idzie, żeby wspólnie spędzić czas i kolędować. Jeżeli ktoś chce pójść w orszaku powinien się zgłosić do naszej Fundacji

Zaznaczyła Jolanta Stachacz.

Zobacz też:


>>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.<<<

Co sądzisz o tym artykule?
83
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0