Styl Życia

Olga i Dorota edukują społeczeństwo. "Są ludzie, dzieci, dorośli, którzy nigdy nie byli  lesie"

"Chłoń las wszystkimi zmysłami"

Styl Życia

Olga i Dorota edukują społeczeństwo. "Są ludzie, dzieci, dorośli, którzy nigdy nie byli  lesie"

"Chłoń las wszystkimi zmysłami"

Dla Doroty i Olgi las nie ma tajemnic. Edukatorki przyrody, postanowiły więc oswoić ludzi z naturą. Kobiety regularnie organizują spacery i zabierają chętnych do Puszczy, gdzie pobudzana jest nie tylko wyobraźnia, ale także wszystkie zmysły. Jakie zagadki kryje las?

Tajemnice lasu

Dorota Stobiecka i Olga Maj na co dzień są leśnikami oraz edukatorkami przyrodniczymi. Jak przyznają, las jest idealnym miejscem, w którym można odpocząć od zgiełku miasta i zapomnieć o problemach. Przebywanie wśród natury, która pobudza wiele zmysłów, działa kojąco. Spacerując po lesie, możemy nie tylko usłyszeć śpiew ptaków, odgłosy szumiących drzew czy zapach roślin, ale także dotknąć faktury rosnących mchów i grzybów. Choć piękno lasu zachwyciło już wiele osób, niestety są jeszcze tacy, którzy przez całe życie nie zdążyli wybrać się na urokliwy spacer.

33 proc. powierzchni Polski to są lasy, a są ludzie, dzieci, dorośli, którzy nigdy w tym lesie nie byli

- powiedziała Olga Maj.

Piękno lasu

Jak się okazuje, często ludzie żyjący w mieście boją się lasu. Obawy przed kleszczami, trującymi grzybami, czy niespodziewanymi zwierzętami budzą lęki. Jednak dzięki pomocy osób takich jak Olga i Dorota, turyści mogą spokojnie zaznajamiać się z tajemnicą lasu, wkroczyć w trochę inny świat i odkrywać jego piękno krok po kroku.

Zależy mi, żeby ludzie przychodzili do lasu, dzięki temu przestaną się go bać. Będą wiedzieć, w jaki sposób się w nim zachować

- powiedziała Dorota Stobiecka.

Ponadto Olga przyznała także, że wyciąga ludzi do lasów, by pokazać im wartość natury oraz nauczyć, jak dbać o środowisko. Dzięki temu kolejni odwiedzający będą mogli zobaczyć piękno ukryte w lesie. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Polka z urodzenia, Kolumbijka z wyboru: "Poza klimatem upodobałam sobie kulinaria i przede wszystkim ludzi"

Kasia Moś została "byczą" mamą. "Gdybym nie wykupiła Diega, to już dawno by nie żył"

Wspierajmy kwiaciarzy i kupujmy chryzantemy. "Na balkon, do ogródka, przed dom"

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka
Co sądzisz o tym artykule?
76
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0