Coraz cieplejsze wiosenne dni sprzyjają spacerom po lesie. Jak się jednak okazuje, podczas wędrówek piesi będą mogli natknąć się na tajemnicze rury. Dlaczego należy na nie uważać?
Podczas spacerów po lesie warto patrzeć pod nogi. Jak się okazuje, w trawie często buszuje zwierzę, które choć niewielkie, potrafi umiejętnie o sobie przypomnieć. Leśnicy wyjaśniają, o co chodzi.
Jeden z podleśniczych z woj. wielkopolskiego pokazał, jak wygląda jego codzienność. Na opublikowanym w Internecie nagraniu można zobaczyć, jak na nogawce jego spodni osiadło kilkanaście kleszczy. W jaki sposób chronić się przed ich ukąszeniem?
Dzień Leśnika i Drzewiarza obchodzony jest 5 kwietnia. Jest to jedno z kilku świąt poświęconych pracownikom związanym z naturą i lasami. Co to za święto? Kim są leśnicy i co muszą wiedzieć, aby wykonywać swoją pracę?
Ewa i Marcin uciekli od zgiełku miasta i zamieszkali w leśniczówce oddalonej od cywilizacji. Wstają o świcie i wraz z dziećmi ruszają, by obcować z naturą. Poznajcie spokojne życie rodziny leśniczego.
Wysokie temperatury i brak opadów to gotowy przepis na pożar lasu. Wbrew pozorom najbardziej niebezpiecznym okresem nie są wakacje, tylko wiosna. Dlaczego? Co można zrobić, aby takiego pożaru uniknąć? O tym nasza reporterka rozmawiała ze Zdobysławem Czarnowskim, leśniczym z Nadleśnictwa Kościerzyna.
Majówka to czas, kiedy chętnie wypoczywamy na łonie natury. Jedną z ulubionych form rekreacji na świeżym powietrzu jest spacer po lesie. Wędrując po zielonym terenie warto jednak uważać. Leśnicy ostrzegają bowiem przed groźnym grzybem. Chodzi o babie ucho - wyglądający jak orzech lub mózg, trujący grzyb. Zobacz zdjęcia.
Leśniczy to osoba, która zajmuje się zarządzaniem różnych prac z zakresu gospodarki leśnej, a także zwalczaniem przestępstw na terenach Lasów Państwowych. Niektórzy zastanawiają się nad tym, jak zostać leśniczym i czy konieczne jest ukończenie studiów.
Dla Doroty i Olgi las nie ma tajemnic. Edukatorki przyrody, postanowiły więc oswoić ludzi z naturą. Kobiety regularnie organizują spacery i zabierają chętnych do Puszczy, gdzie pobudzana jest nie tylko wyobraźnia, ale także wszystkie zmysły. Jakie zagadki kryje las?
Taksatorem określić można właściwie każdego rzeczoznawcę – majątkowego, samochodowego czy inwestycyjnego. W praktyce jednak termin ten odnosi się przede wszystkim do rzeczoznawcy leśnego, czyli osoby, która profesjonalnie zajmuje się oszacowywaniem stanu drzewostanów. Na czym polega ta praca?
5 kwietnia obchodzimy Dzień Leśnika i Drzewiarza, dlatego prezenter pogody Tomasz Zubilewicz wyruszył w Bieszczady - do miejsca, które nazwał "przedsionkiem raju". Sami zobaczcie, jaki widok rozpościera się z Wierchów Rybiańskich.
Leśnicy w Bieszczadach znaleźli dwumiesięczną wycieńczoną niedźwiedzicę. Bez pomocy ludzi prawdopodobnie padłaby z głodu. Teraz dochodzi do siebie w lecznicy dla zwierząt w Przemyślu. Pojechał tam dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, by sprawdzić, w jakim jest stanie. Dowiedzieliśmy się również, jakiego fortelu używają lekarze, kiedy karmią misia i gdzie mała trafi po opuszczeniu lecznicy. Ona sama też miała sporo do powiedzenia... naszemu dziennikarzowi :)