leśnicy

  leśnicy

  Wysokie temperatury i brak opadów to gotowy przepis na pożar lasu. Wbrew pozorom najbardziej niebezpiecznym okresem nie są wakacje, tylko wiosna. Dlaczego? Co można zrobić, aby takiego pożaru uniknąć? O tym nasza reporterka rozmawiała ze Zdobysławem Czarnowskim, leśniczym z Nadleśnictwa Kościerzyna.

  Majówka to czas, kiedy chętnie wypoczywamy na łonie natury. Jedną z ulubionych form rekreacji na świeżym powietrzu jest spacer po lesie. Wędrując po zielonym terenie warto jednak uważać. Leśnicy ostrzegają bowiem przed groźnym grzybem. Chodzi o babie ucho - wyglądający jak orzech lub mózg, trujący grzyb. Zobacz zdjęcia.

  Leśniczy to osoba, która zajmuje się zarządzaniem różnych prac z zakresu gospodarki leśnej, a także zwalczaniem przestępstw na terenach Lasów Państwowych. Niektórzy zastanawiają się nad tym, jak zostać leśniczym i czy konieczne jest ukończenie studiów.

  5 kwietnia obchodzimy Dzień Leśnika i Drzewiarza, dlatego prezenter pogody Tomasz Zubilewicz wyruszył w Bieszczady - do miejsca, które nazwał "przedsionkiem raju". Sami zobaczcie, jaki widok rozpościera się z Wierchów Rybiańskich.

  Leśnicy w Bieszczadach znaleźli dwumiesięczną wycieńczoną niedźwiedzicę. Bez pomocy ludzi prawdopodobnie padłaby z głodu. Teraz dochodzi do siebie w lecznicy dla zwierząt w Przemyślu. Pojechał tam dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, by sprawdzić, w jakim jest stanie. Dowiedzieliśmy się również, jakiego fortelu używają lekarze, kiedy karmią misia i gdzie mała trafi po opuszczeniu lecznicy. Ona sama też miała sporo do powiedzenia... naszemu dziennikarzowi :)