Styl Życia

Wojciech Modest Amaro w Zakopanem "Kultura jedzenia wraca tutaj w nowoczesnym wydaniu"

"Oaza spokoju w sercu Zakopanego"

Styl Życia

Wojciech Modest Amaro w Zakopanem "Kultura jedzenia wraca tutaj w nowoczesnym wydaniu"

"Oaza spokoju w sercu Zakopanego"

Na mapie Zakopanego pojawił się kolejny warty uwagi punkt. To Nosalowy Park Hotel & Spa położony w samy centrum lubianego przez turystów miasta. Częścią tego miejsca jest nowa autorska restauracja Wojciecha Modesta Amaro – Heart by Amaro. 

Nosalowy Park Hotel & SPA w Zakopanem

Nosalowy Park Hotel & Spa to nowy, warty uwagi obiekt, który stanął w samym centrum Zakopanego, przy ul. Kościuszki. Położony jest w pięknym otoczeniu bukowego parku, niedaleko słynnych Krupówek. W obiekcie jest aż 139 pokoi o wysokim standardzie 5*, w tym apartamenty z zielonymi tarasami.

Nosalowy Park Hotel & Spa powstał jako odpowiedź na zauważane przez nas od dłuższego czasu potrzeby gości. Potrzeby pobytu w naprawdę luksusowym, prestiżowym obiekcie, z naprawdę doskonałą i autentyczną lokalną gastronomią

- wytłumaczył Wiktor Wróbel, prezes zarządu Nosalowy Dwór.

Odwiedzający mają do dyspozycji bardzo dobre wyposażone centrum wellness i mogą cieszyć się z kąpieli w basenie czy jacuzzi. Czekają też na nich tężnia solankowa, sauny oraz autorskie spa Nabe oferujące wiele zabiegów.

Heart by Amaro

Częścią Nosalowy Park Hotel & Spa jest zabytkowy pałac Villa Marilor powstały w 1905 roku i wybudowany przez Ignacego Szczeniowskiego. To właśnie to miejsce było chętnie odwiedzane przez ówczesną elitę artystyczno-polityczną. Wśród nich byli Tadeusz Boy-Żeleński, Jacek Malczewski czy Witkacy. Cały obiekt został dokładnie odrestaurowany i dzisiaj może służyć jako siedziba kolejnego autorskiego projektu Wojciecha Modesta Amaro - Heart by Amaro.

Pomysł na tę restaurację jest takim łącznikiem pomiędzy przeszłością a współczesnością oczywiście. Historycznie to miejsce było siedzibą zakopiańskiej bohemy, która tutaj biesiadowa, urzędowała. Kultura jedzenia wraca tutaj w nowoczesnym wydaniu, korzystając z bogactwa regionu, produktów, ale też z tego doświadczenia, które mam po wielu, wielu latach pracy, podróży zagranicznych

- opowiadał kucharz.

Nam się podoba tutaj ta formuła, w ogóle, podhalańska, czyli tego biesiadowania i to podkreślamy, że tutaj chcieliśmy stworzyć bardziej taką luźną atmosferę. Tutaj absolutnie nie jest sztywno i cichutko, tylko jest gwarno, wesoło

- zaznaczyła Agnieszka Amaro, żona Wojciecha, projektantka Heart by Amaro.

Podkreśliła, że Wojciech tak gotuje dla restauracyjnych gości, jak przygotowuje dania dla osób odwiedzających ich własny dom. Zadowoleni mogą być zarówno rodzice, jak dzieci – znajdą tam bowiem stuprocentowo ekologiczne produkty.

Zakopane i Wojciech Modest Amaro

Zakopane jest miejscem szczególnie ważnym dla Wojciecha Modesta Amaro i jego małżonki, dokąd od pewnego czasu przyjeżdżają wspólnie. Dla Agnieszki jednak już w dzieciństwie było to miejsce wybierane jako cel wakacyjnych wyjazdów i do tej pory ma do niego ogromny sentyment. Okolice są również bliskie dla słynnego kucharza.

Mam trochę skompletowanych szczytów tutaj jako młody człowiek. Mój ojciec zresztą jest związany z górami. Pracował w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym

- zdradził Wojciech Modest Amaro.

Dzięki Nosalowy Park Hotel & Spa w Zakopanem mogą zakochać się również inni. Przyjeżdżające do obiektu osoby, za sprawą usługi conciergę, dowiedzą się, gdzie warto się udać.

W którym miejscu się zatrzymać na obiad, które zabytki zwiedzić, na które szlaki się udać

- zachęcał Wiktor Wróbel, prezes zarządu Nosalowy Dwór.

Dla gości przygotowany jest również przewodnik pozwalający na odkrycie nowych lokalizacji na terenie miasta.

***

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Reporter: Joanna Radziszewska

Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
81
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0