Gwiazdy

Nie żyje Vera Lynn. Znakomita brytyjska artystka miała 103 lata

Gwiazdy

Nie żyje Vera Lynn. Znakomita brytyjska artystka miała 103 lata

W wieku 103 lat zmarła Vera Lynn - ikona brytyjskiej muzyki. Gwiazda odeszła w domu, w otoczeniu najbliższej rodziny. Pamiętamy ją z takich przebojów jak: "We'll Meet Again" i "The White Cliffs of Dover". Była najstarszą artystką, która znalazła się na szczycie brytyjskiej listy Top 20.

Vera Lynn - działalność podczas II wojny światowej

Vera Lynn (wł. Vera Margaret Welch) urodziła się 20 marca 1917 roku w Londynie. Jej kariera rozpoczęła się tuż przed wybuchem II wojny światowej. Gdy miasta brytyjskie zostały zaatakowane, jej piosenki z przesłaniem tęsknoty i optymizmu, słyszano w milionach brytyjskich domów. Koncertowała także dla żołnierzy w Egipcie, Indiach czy Birmie.

YouTube

Vera Lynn - kariera

Po zakończeniu II wojny światowej zapraszano ją do radia i telewizji w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. W 2009 roku, w wieku 92 lat, została najstarszą żyjącą artystką, która znalazła się na samym szczycie brytyjskiej listy albumów Top 20.

W maju 2020 roku jej płyta z największymi hitami m.in. "We'll Meet Again" i "The White Cliffs of Dover" ponownie wskoczyła na listy przebojów.

YouTube

Co ciekawe, Vera Lynn jest też bohaterką utworu "Vera", który pochodzi z rock opery pod tytułem "The Wall" wykonywanej przez brytyjski zespół Pink Floyd.

>>> Zobacz także:

Nie żyje Steve Priest. Lider "The Sweet" miał 72 lata

Nie żyje wokalista boysbandu Dream Street. Chris Trousdale był zakażony koronawirusem

Jerzy Pilch nie żyje. Wybitny pisarz miał 68 lat

Źródło: x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
58
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0