Newsy

Nie żyje aktor Chadwick Boseman. 43-latek przegrał walkę z rakiem. Za co pokochał go świat?

Newsy

Nie żyje aktor Chadwick Boseman. 43-latek przegrał walkę z rakiem. Za co pokochał go świat?

Chadwick Boseman był prawdziwym "supebohaterem". Nie tylko wcielał się w takie role, ale także walczył o życie - aktor od lat bowiem zmagał się z nowotworem okrężnicy. Niestety, przegrał walkę z chorobą. Jego kreację Czarnej Pantery w serii filmów wytwórni Marvel Studios będzie wspominać cały świat. Z jakich jeszcze ról zapamiętamy Bosemana?

Chadwick Boseman - choroba i śmierć

W wieku 43 lat zmarł w Los Angeles aktor filmowy i telewizyjny, Chadwick Boseman znany z roli Czarnej Pantery w serii filmów wytwórni Marvel Studios. O fakcie poinformowała jego agentka, Nicki Fioravante. Przyczyną zgonu była choroba nowotworowa, z którą aktor zmagał się od czterech lat. Pomimo leczenia, nowotwór wszedł w IV stadium. 

Aktora żegna cały świat. Dla społeczności osób czarnoskórych Chadwick był bohaterem - odnosił sukcesy i był zaangażowany w sprawy uciemiężonych. 

Zmarł w swoim domu, w Los Angeles, w otoczeniu najbliższych. Była przy nim żona - Taylor Simone Ledward. 

Kariera aktorska Chadwicka Bosemana

Boseman początkowo grywał epizody w pojedynczych odcinkach różnych seriali, debiutując w 2003 w "Brygadzie ratunkowej". Zajmował się także pisaniem scenariuszy spektakli teatralnych.

Pierwszą główną rolę w filmie kinowym otrzymał w 2013 w "42 - Prawdziwa historia amerykańskiej legendy" z udziałem m.in. Harrisona Forda. Zagrał w nim Jackiego Robinsona, pierwszego czarnoskórego baseballistę, który występował w najważniejszej lidze baseballu MLB.

Szerzej znany został po tym jak w 2014 r. wytwórnia Marvel Studios powierzyła mu rolę Czarnej Pantery, planując pięć filmów z jego udziałem.

Po raz pierwszy wcielił się w tę postać w produkcji "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" z 2016 r. a następnie w filmach "Czarna Pantera" oraz "Avengers: Wojna bez granic". 

Chadwick Boseman - "będziemy tęsknić"

Jednym z najważniejszych filmów w jego karierze - choć nie tak nośnym jak seria wytwórni Marvela - był obraz "Get on up", gdzie Chadwick wcielił się w ikonę muzyki, Jamesa Browna. Boseman w produkcji tej pokazał ogromny talent - udało mu się z niesamowitą dokładnością odzwierciedlić upór artysty w dążeniu do sławy pomimo ubóstwa i licznych przeciwności losy. 

Walkę, ambicję i niechęć do poddania się aktor miał we krwi. Jego przodkowie pochodzą z ludu Limba zamieszkującego obszar niesławnego Sierra Leone. 

Zobacz także:

Mija pięć miesięcy od śmierci Krzysztofa Pendereckiego. Artysta wciąż nie został pochowany

Banksy z nowym dziełem. Jego sztuka ma za zadanie ratować ludzkie życie

8-latek zmarł na rękach rodziców. "Pani doktor nie zbadała syna, nie osłuchała go"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
53
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0