Gwiazdy

Natalia Nykiel ruszyła z podcastem. O czym wokalistka będzie opowiadać swoim fanom?

Gwiazdy

Natalia Nykiel ruszyła z podcastem. O czym wokalistka będzie opowiadać swoim fanom?

Natalia Nykiel – tej artystki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Znamy ją dobrze ze sceny i kochamy za wielkie przeboje. Teraz gwiazda pokazuje się z zupełnie innej strony i chce zarazić nas miłością do muzyki i kultury latynoamerykańskiej. Wokalistka rozpoczęła autorski podcast "Zrozumieć latino", a kilka szczegółów na jego temat zdradziła w naszym programie.

Natalia Nykiel – kariera muzyczna i pasja

Natalię Nykiel zdążyliśmy już poznać dzięki utworom tj. "Error", "Total Błękit" czy "Spokój". Artystka mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jej debiutancki album "Lupus Electro", który ukazał się w 2014 roku, uzyskał status Złotej Płyty, a single z tej płyty sprzedały się w nakładzie ponad 250 tys. kopii. Wielką popularnością cieszą się także koncerty oraz teledyski do jej utworów. Łącznie mają ponad 155 milionów wyświetleń. 

Nie wszyscy jednak wiedzą, że wokalistka jest absolwentką Inżynierii Środowiska i Kulturoznawstwa Ameryki Łacińskiej i Karaibów. W związku z zainteresowaniami Natalia postanowiła ruszyć z nowym projektem. Gwiazda zamierza nagrywać podcasty, w których opowiadać będzie o utworach, albumach i wykonawcach muzyki hiszpańsko- i portugalskojęzycznej. Jak przyznała, podcast ma na celu zwiększenie świadomości muzyki, której słuchamy i zainteresowanie gatunkami, które dla Polski nie są takie oczywiste.

Ja poszłam na studia Kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej z ciekawości. Dowiedziałam się, że ten kontynent ma tyle do zaoferowania, ma tyle wspaniałych historii

– powiedziała Natalia Nykiel w Dzień Dobry TVN.

Jak wspominała, wraz z nauką hiszpańskiego naturalnie przyszła do niej muzyka latynoamerykańska. Wbrew pozorom nie są to tylko radosne piosenki o tańcu czy miłości. Gatunek ten ma również swoje ciemne strony i nostalgię.

Podcast Natalii Nykiel – kiedy i o czym?

W sieci pojawiły się już trzy odcinki autorskiego podcastu "Zrozumieć latino". Natalia w pierwszym z nich opowiedziała o znanym utworze "Guantanamera". Jak się okazuje, piosenka, którą często usłyszeć można m.in. na weselach, jest utworem narodowym. Choć często ją śpiewamy, mało osób zdaje sobie sprawę, o czym opowiada utwór i jak ważny jest dla Kubańczyków.

- To jest bardzo ważna piosenka dla Kubańczyków, niosąca taki bardzo pozytywny przekaz, taką dumę. Zawsze mnie to zastanawiało, że my śpiewamy te wszystkie piosenki po hiszpańsku, a nie mamy pojęcia, o co tam chodzi – mówiła wokalistka.

Natalia porusza również tematy kulturowe, m.in. promowanie postawy macho, która jest nacechowana negatywnym wydźwiękiem. W trzecim odcinku nawiązała także do Reggaeton i opowiedziała nieco więcej o latynoamerykańskich artystach.

Piosenkarka zafascynowana kulturą latynoamerykańską zdradziła, że ma pomysł na wiele ciekawych historii i wątków. Nowe odcinki podcastu pojawiać się będą w każdy poniedziałek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Dumna Natalia Nykiel pochwaliła się swoim sukcesem. Internauta: "Gratulacje, nie mogło być inaczej!"

Natalia Nykiel zapowiada nową płytę i komentuje ostatnie miesiące. "Miałam taki dzień, że uroniłam łezkę nad wszystkim"

Natalia Nykiel i jej odważny muzyczny eksperyment. Wokalistka wyda piosenkę w stylu country

Co sądzisz o tym artykule?
79
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0