Newsy

Mazowsze: wysokie kary dla dwóch mężczyzn za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących epidemii

Newsy

Mazowsze: wysokie kary dla dwóch mężczyzn za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących epidemii

Dwóch mężczyzn zostało ukaranych grzywami w wysokości 5 tys. i 15 tys. zł. Powodem było naruszenie zasad kwarantanny domowej oraz niezastosowanie się do czasowego ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej. - Mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą również przed sądem - powiedziała podkom. Justyna Stopińska.

Jak tłumaczy policjantka, informacje przekazane przez legionowskich funkcjonariuszy Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu, stały się podstawą do wydania dwóch decyzji administracyjnych wobec osób niestosujących się do obowiązujących przepisów w związku ze stanem epidemii.

Naruszenie zasad kwarantanny domowej

Obowiązujące przepisy zlekceważył mężczyzna, który naruszył warunki kwarantanny domowej. Mieszkaniec powiatu legionowskiego w trakcie odbywania kwarantanny wyszedł do sklepu. Kiedy policjanci dokonujący kontroli miejsca zamieszkania mężczyzny dowiedzieli się o całej sytuacji, natychmiast sporządzili stosowną dokumentację, którą przekazali do legionowskiego sanepidu

– podała podkom. Justyna Stopińska.

Złamanie nakazu ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej

Policjantka poinformowała, że lekceważąco do przepisów prawa podszedł również właściciel obiektu rekreacyjnego na terenie powiatu legionowskiego, który nie zastosował się do czasowego ograniczenia prowadzenia działalności związanej ze sportem, rozrywką i rekreacją. W tym przypadku mundurowi także powiadomili Inspektora Sanitarnego o naruszeniu obowiązujących przepisów.

Grzywny

W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie wydał w stosunku do nich decyzje o ukaraniu. Administracyjne kary pieniężne wynoszą w tych przypadkach 5 i 15 tys. zł

- podała policjantka.

Dodała, że mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą również przed sądem, bowiem jeden z nich naruszył dyspozycje art. 116 kodeksu wykroczeń, natomiast drugi odpowie za przestępstwo z art. 165 kodeksu karnego.

>>> Zobacz także:

Źródło: Aleksandra Kuźniar/PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
48
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0