Gwiazdy

Magda Boczarska opublikowała bardzo intymne zdjęcie: "Nie planowałam, że kiedykolwiek (...) będę się nim dzielić"

Gwiazdy

Magda Boczarska opublikowała bardzo intymne zdjęcie: "Nie planowałam, że kiedykolwiek (...) będę się nim dzielić"

Magda Boczarska za pośrednictwem Instagrama podzieliła się swoimi przemyśleniami oraz opublikowała intymne zdjęcie z prywatnego archiwum. Na fotografii pozuje w zaawansowanej ciąży. Aktorka zabiera głos w sprawie zakazu aborcji.

Magdalena Boczarska jest szczęśliwą mamą niespełna 3-letniego Henryka i partnerką Mateusza Banasiuka. Aktorka zdecydowała się na opublikowanie bardzo osobistego wpisu na temat ciąży, badań prenatalnych oraz wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji. 

Magda Boczarska o ciąży 

Aktorka na Instagramie pokazała bardzo intymne zdjęcie z prywatnego archiwum. W opisie pod zdjęciem wyznała, że fotografia nigdy nie miała ujrzeć światła dziennego. 

To zdjęcie powstało na dzień przed przyjściem na świat mojego syna. Nie jest najlepsze jakościowo, ale nie planowałam, że kiedykolwiek, czymś tak bardzo dla mnie intymnym, będę się dzielić. 

- napisała Magda Boczarska i we wpisie odniosła się do ciąży, w którą, jak sama przyznaje, zaszła dość późno, bo w wieku 38 lat. 

Tak potoczyło mi się życie. Ciąża przebiegła podręcznikowo, a ja urodziłam ZDROWEGO chłopca. Dlaczego to piszę? Bo miałam cudowną opiekę lekarską (w tym wszystkie możliwe badania i testy prenatalne), ale przede wszystkim cholernie dużo szczęścia. Niestety nie wszystkim kobietom jest ono dane

- wyjawia Magda Boczarska. 

Magda Boczarska o zakazie aborcji 

W emocjonującym wpisie Magda Boczarska przyznała, że wydany wyrok w sprawie aborcji sprawił, że poczuła niemoc. Aktorka dodała także, że gdyby teraz miała zachodzić w ciążę, to zapewne by się na nią nie zdecydowała. Wszystko przez paraliżujący strach. 

Wiem jedno - gdybym miała zajść w ciążę teraz, zżarłby mnie strach i najpewniej nigdy bym się na nią nie zdecydowała. Myślę o piekle i ogromnej tragedii czekających teraz na wiele kobiet. Jest mi tak strasznie przykro. I czuję się tak bardzo bezsilna

W osobistym poście Magda przytoczyła słowa neonatologa, który wypowiedział się w sprawie dokonywanych w Polsce aborcji. 

Licząc na resztki jakiejś ludzkiej empatii u osób, które są za to odpowiedzialne, zacytuję wypowiedź wybitnego polskiego neonatologa Riada Haidara: 98% aborcji w Polsce wykonywano w związku ze stwierdzeniem ciężkich i nieodwracalnych wad płodu, które były poważnym zagrożeniem dla kobiet w ciąży

- napisała Magda i swój wpis zakończyła:

Od dziś takiej aborcji wykonać nie można. Trybunał Konstytucyjny zabrał kobietom prawo decyzji. To wyrok polityczny przeciwko kobietom

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy kobiet solidaryzujących się z aktorką. Pisały także kobiety ciężarne, które nie kryją, że odczuwają lęk. 

Jestem w 12 tym tygodniu ciąży za dwa tygodnie mam pierwsze badanie prenatalne bałam się go ale po dzisiejszym dniu jestem przerażona...

- napisała jedna z nich. 

Zobacz też:

Z dzieckiem do szpitala w czasie pandemii. "Jeśli rodzic chce zostać, to zostaje na całą hospitalizację"

Olga Frycz o wyroku w sprawie aborcji: "Jakim trzeba być potworem, żeby skazywać kobiety na traumę na całe życie"

Dyskryminacja kobiet za karmienie piersią w miejscu publicznym. Agnieszka Kaczorowska-Pela: "Bardzo dziwią mnie i trochę martwią te głosy"

Zobacz wideo: "Ciągle musimy walczyć o podstawowe prawa". Wieczorny protest po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji:

Co sądzisz o tym artykule?
54
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0