Newsy

Laureaci festiwalu Mastercard Off Camera. Poznaj wschodzące gwiazdy polskiego kina

Newsy

Laureaci festiwalu Mastercard Off Camera. Poznaj wschodzące gwiazdy polskiego kina

Za nami gala zamknięcia 13. edycji festiwalu kina niezależnego Mastercard Off Camera. W naszym studio tegoroczni zwycięzcy - aktorka, Zosia Domalik, a także reżyser i scenarzysta filmowy, Bartosz Kruhlik, twórca "Supernovej"

Mastercard Off Camera za nami

Największy festiwal kina niezależnego za nami. Czas więc na podsumowanie. W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych ponownie przyznano nagrodę Mastercard Rising Star dla najlepszego aktorskiego debiutu. Wyróżnienie i 10 000 zł otrzymała Zofia Domalik, która jest jednocześnie laureatką nagrody dla Najlepszej Aktorki (jej partnerem jest Player.pl). Zofia Domalik została doceniona za występ w filmie "Wszystko dla mojej matki". Co o nagrodzie powiedziała goszcząc w naszym programie?

Ona jest bardzo ciężka

- przyznała ze śmiechem wschodząca gwiazda. Zarówno Zofia, jak i Bartosz, swoje wyróżnienia odebrali osobiście podczas gali. Zachowany został jednak reżim sanitarny. 

Nagrody uskrzydlają. Mój profesor i opiekun roku Wojciech Malajkat powtarza, że tego zawodu się nie uprawia dla nagród, ale zawsze miło ją dostać 

- podkreśla aktorka. 

Rola, w którą wcieliła się Zofia, była bardzo wymagająca. We "Wszystko dla mojej matki" wciela się w 17-letnią Olę, która ucieka z domu dziecka do domu poprawczego. 

Przetrudne zadanie. W przeciwieństwie do naszego filmu, gdzie bohater jest zbiorowy, tu cała historia opierała się na postaci Zosi

- z uznaniem przyznał goszczący z Domalik w Dzień Dobry TVN, Bartosz. 

Oboje zdobyli również uznanie podczas festiwalu w Gdyni. Są żywymi dowodami na to, że młode polskie kino ma się w Polsce bardzo dobrze. 

Opowiedzieli także o swoich planach na przyszłość. Obejrzyj całą rozmowę. 

Zofia Domalik - kim jest

Zofia to 25-letnia absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej, córka aktorki Ewy Telegi i reżysera Andrzeja Domalika. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w serialu obyczajowym "Zawsze warto" oraz w kryminalnej "Szadzi" u boku Macieja Stuhra. Zagrała w nim jedną z ofiar seryjnego mordercy.

Bartosz Kruhlik - kim jest

Bartosz urodził się w 1985 roku. Uznanie jurorów Konkursu Polskich Filmów Fabularnych zdobyła jego "Supernova"". Paul Wesley, Margie Simkin i Oren Moverman zdecydowali, że to do jej reżysera - Bartosza Kruhlika - trafi 100 000 PLN - nagroda Kulczyk Foundation. Po premierze "Supernovej" krytycy nie szczędzili mu zachwytów, a młodego reżysera porównywano m.in. do Kieślowskiego.

Zobacz Zofię i Bartosza w naszym programie:

Zobacz także:

Basia Pasek poleca 3 filmy, których nie możesz przegapić podczas Mastercard OFF Camera 2020

Międzynarodowa Agnieszka Grochowska. Aktorka zagrała w szwajcarskiej produkcji. "To było bardzo ciekawe doświadczenie"

Jak Gerard Butler wyobraża sobie koniec świata? Ekskluzywna rozmowa z Anią Wendzikowską 

Co sądzisz o tym artykule?
70
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0