Newsy

Książę Harry i Meghan Markle żegnają księcia Filipa w oficjalnym oświadczeniu: "Będziemy za Tobą tęsknić"

Press Association

Newsy

Książę Harry i Meghan Markle żegnają księcia Filipa w oficjalnym oświadczeniu: "Będziemy za Tobą tęsknić"

Press Association

Śmierć księcia Filipa poruszyła cały świat. Najstarszego royalsa żegnają politycy, ale przede wszystkim członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Po komunikatach opublikowanych przez Karola i Kamilę oraz Williama i Kate swoje pożegnanie opublikowali także Harry i Meghan. 

Wyjątkowe pożegnanie księcia Filipa

Książę i księżna Sussex nie postąpili jak pozostali członkowie rodziny królewskiej. Zamiast czarno- białej fotografii dziadka Harry'ego, na stronie ich fundacji Archwell pojawił się krótki komunikat.

Ku pamięci
Jego Królewskiej Wysokości
Księcia Edynburga
1921-2021
Dziękujemy za Twoją służbę... Będziemy za Tobą tęsknić

- napisali Harry i Meghan. 

Czy Sussexowie będą obecni na pogrzebie?

Od dawna mówiło się, że to właśnie Harry był ulubionym wnukiem pary królewskiej. Filip miał dostrzegać w nim siebie z młodości, pewnie dlatego wybryki księcia zostawały mu wybaczane.

Obecność ksiącia Sussexa na pogrzebie wydaje się być przesądzona. Brytyjski dziennik "The Sun" donosi, że po otrzymaniu wiadomości o śmierci księcia Edynburga Harry rozmawiał z kilkoma członkami swojej rodziny, w tym z ojcem, księciem Karolem. Chwilę później miał rozpocząć przygotowania do podróży - chce wesprzeć babcię w trudnych chwilach.

Inną kwestią jest przylot Meghan Markle, która obecnie jest w zaawansowanej ciąży i 12-godzinny lot z Kalifornii może być dla niej niebezpieczny. O tym, czy będzie towarzyszyła mężowi przekonamy się pewnie w ciągu najbliższych kilku dni. 

Zobacz wideo: Kwiaty przed Pałacem Buckingham. Brytyjczycy żegnają zmarłego księcia Filipa

Zobacz także: 

Co sądzisz o tym artykule?
59
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0