Styl Życia

Koronarozwody w 24 h- atrakcyjny biznes w czasie epidemii. "Wyjście ku klientom w trudnej sytuacji zagrożenia" 

AndreyPopov/Getty Images

Styl Życia

Koronarozwody w 24 h- atrakcyjny biznes w czasie epidemii. "Wyjście ku klientom w trudnej sytuacji zagrożenia" 

AndreyPopov/Getty Images

Wystarczą 24 godziny i 150 euro. Rozwijany od kilku miesięcy przez prawników biznes “szybkich rozwodów” stał się, według jego właścicieli, atrakcyjnym przedsięwzięciem w czasie epidemii. Hiszpańska kancelaria prawna oferuje "koronarozwody" zmęczonym sobą małżonkom. Jak przebiega ekspresowy proces? 

Hiszpański prawnik Alberto Cebrian, przywołując dane z Chin, gdzie wskutek epidemii znacznie wzrosła liczba procesów rozwodowych, spodziewa się podobnego zjawiska również w Hiszpanii. Tendencję nazywa “koronarozwodami”.

"Koronarozwody" - biznes w czasie epidemii

W rozmowie z telewizją Antena3 przedstawiciele rodziny Cebrian twierdzą, że ich usługi to “wyjście ku klientom” w trudnej sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego. Utrudnia on zmęczonym sobą parom przeprowadzenie szybkiego procesu rozwodowego.

W krążących po hiszpańskich miastach furgonetkach małżonkowie mogą uzyskać rozwód, jak zapewniają twórcy biznesu, w ciągu zaledwie 24 godzin. Koszt ekspresowego procesu szacowany jest na 150 euro od osobyWedług przewidywań pomysłowej kancelarii, w następstwie obowiązkowej kwarantanny liczba rozwodów w Hiszpanii może wzrosnąć w tym roku o 75 proc.

Zupełnie inne zdanie na ten temat  ma hiszpańska seksuolog Laia Cadens.

Spodziewany kryzys gospodarczy spowodowany koronawirusem obniży liczbę rozwodów: pary nie będą mieć bowiem środków na procesy. W konsekwencji doprowadzi to do zwiększenia liczby zdrad

 - uważa Laia Cadens.

"Koronarandki" w sieci 

Według dziennika “El Mundo” podczas obowiązującej od połowy marca kwarantanny wzrosła w Hiszpanii liczba użytkowników serwisów randkowych.  Gazeta wskazuje na rekordowe wyniki platformy Gleeden, organizującej internetowe rozmowy dla randkowiczów, a także umożliwiającej wysyłanie materiałów o treści erotycznej. Liczba korzystających z jej usług osób przekroczyła 6 mln, co oznacza, że od czasu wprowadzenia 15 marca obowiązkowej kwarantanny w Hiszpanii Gleeden ma o 160 proc. więcej użytkowników.

Zobacz też:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
92
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0