Newsy

Kiedy otworzą się hotele? Wicepremier o proponowanym terminie

Halfpoint Images/Getty Images

Newsy

Kiedy otworzą się hotele? Wicepremier o proponowanym terminie

Halfpoint Images/Getty Images

Kiedy zostaną otwarte hotele? Takie pytanie zadaje sobie wielu Polaków. Jarosław Gowin podał potencjalny termin. - Jestem zwolennikiem tego, by w reżimie sanitarnym otwierać branże - powiedział. Wiceminister odniósł się również do programu szczepień.

Kiedy otwarcie hoteli?

Jak powiedział Jarosław Gowin, ostrożnego znoszenia obostrzeń możemy się spodziewać po długim weekendzie. - Na temat otwierania hoteli po majówce będziemy rozmawiali w rządzie w najbliższych dniach - zapowiedział wicepremier, a następnie dodał: - Jestem zwolennikiem tego, by w reżimie sanitarnym otwierać branże. Jego zdaniem do końca maja cała polska gospodarka powinna być "uwolniona".

Takim komentarzem wicepremier podsumował poniedziałkowe spotkanie z przedstawicielami Rady Przedsiębiorczości. Podał przy tym jeden, zasadniczy warunek: - Muszą być utrzymane rygory sanitarne i pozytywny trend, jeśli chodzi o liczbę zachorowań.

Odmrażanie gospodarki a szczepienia przeciw COVID-19

Podczas poniedziałkowego spotkania wicepremier, który jest także ministrem rozwoju, pracy i technologii wraz z Radą Przedsiębiorczości starali się nakreślić plan znoszenia obostrzeń w branżach i wychodzenia z ostatniego lockdownu. - Doszliśmy do wniosku, że 4 maja powinien być start do szybkiego odmrażania polskiej gospodarki, w tym także udostępnienia wszystkim chętnym ogródków restauracyjnych, być może też w pewnej puli, na przykład 50 proc., miejsc w hotelach - powiedział Jarosław Gowin, zastrzegając, że to nie deklaracje, lecz propozycje, jakie udało się wypracować z przedsiębiorcami. - Ostateczna decyzja należy do całej Rady Ministrów - zaznaczył. Wedle słów wicepremiera, ma ona zapaść "w połowie tygodnia, dosłownie na dniach". 

Jarosław Gowin odniósł się przy tym do programu szczepień. Sam opowiada się za tym, by osoby po dwóch dawkach szczepionki przeciw COVID-19 mogły mieć dostęp "do wszelkiego typu usług". Jak wyjaśnił: - Chodzi przede wszystkim o komfort tych osób. Chodzi przede wszystkim o ratowanie polskich hoteli, polskich restauracji. 

Zobacz wideo: "Odmrażanie gospodarki" – jak będzie wyglądało?

Zobacz też:

Domowe sposoby na piękne brwi. "Kawa, herbata i kakao to prosty sposób na ich przyciemnienie"

Jak rozpoznać brzuch stresowy? "Powoduje on choroby takie jak: cukrzyca typu 2, nadciśnienie czy udar mózgu"

Jak wygląda Czarnobyl 35 lat po wybuchu elektrowni? "Miasto zamieniło się w las"

Źródło: TVN24 |
Co sądzisz o tym artykule?
71
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0