Jarosław Gowin

    Jarosław Gowin

    Kiedy zostaną otwarte hotele? Takie pytanie zadaje sobie wielu Polaków. Jarosław Gowin podał potencjalny termin. - Jestem zwolennikiem tego, by w reżimie sanitarnym otwierać branże - powiedział. Wiceminister odniósł się również do programu szczepień.

    Wicepremier Jarosław Gowin zaproponował wprowadzenie głosowania rodzinnego, czyli by rodzice wychowujący małe dzieci dysponowali nie tylko głosem własnym, ale też głosem swoich dzieci. Jak na tę sprawę zapatrują się goście Dzień Dobry TVN: dziennikarz Andrzej Morozowski i jego syn Jan oraz dziennikarka Dominika Wielowieyska i jej córka Magda? Czy Andrzej i Dominika mają takie same poglądy jak ich dzieci?

    Zdaniem ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina studia medyczne powinny być płatne - studenci otrzymywaliby stypendia, które później musieliby odpracować w kraju. Takie rozwiązanie miałoby zatrzymać młodych lekarzy w Polsce. O komentarz do tych informacji poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: lekarkę Joannę Matecką z Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Lekarzy i ekonomistę dra Piotra Kaczmarczyka z Ośrodka Badań nad Migracjami. Ile lekarzy wyjeżdża z Polski? Czy głównym powodem wyjazdów są pieniądze?

    Najlepsze polskie uniwersytety wciąż zajmują niskie pozycje w międzynarodowych rankingach. Czy Rząd jest w stanie to zmienić? Premier Jarosław Gowin opowiedział w Dzień Dobry TVN o planowanych reformach. Czy położenie kresu masowej edukacji wyższej rozwiąże problemy uczelni?