Newsy

Były premier uchyla się od płacenia alimentów. Usłyszał zarzut prokuratorski

Kazimierz Marcinkieiwicz z zasłoniętą twarzą

fot.Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Newsy

Były premier uchyla się od płacenia alimentów. Usłyszał zarzut prokuratorski

Kazimierz Marcinkieiwicz z zasłoniętą twarzą

fot.Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Były premier Kazimierz M. został w czwartek przesłuchany przez prokuraturę w związku z uchylaniem  się od płacenia alimentów byłej żonie Izabeli Olchowicz-Marcinkiewicz. Jak podaje „Super Express”, dług M. sięga 100 tysięcy złotych. Byłemu premierowi grożą dwa lata więzienia.

Prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut uchylenia się od obowiązku alimentacyjnego - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński na łamach piątkowego wydania "Super Expressu". Chodzi o byłego premiera Kazimierza M.

Według ustaleń "Super Expressu" były premier Kazimierz M. został w czwartek przesłuchany przez prokuraturę w związku z niepłaceniem alimentów byłej żonie Izabeli Olechowicz-Marcinkiewicz. "Jego dług to ponad 100 tys. zł. Teraz grozi mu do dwóch lat odsiadki" - czytamy w dzienniku.

Alimenty dla byłego małżonka Źródło: Dzień Dobry TVN

"Dochodzenie jest w toku. Prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut uchylenia się od obowiązku alimentacyjnego (...) i narażenia przez to pokrzywdzonej na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Podejrzany nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia" - powiedział dziennikowi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Jak przypomina gazeta małżeństwo uzyskało prawomocny rozwód w październiku 2018r. Polityk zobowiązany jest do wypłacania byłej żonie 4 tys. zł alimentów miesięcznie.

Zobacz także:

Zamordował nauczycielkę, odcinając jej głowę. Dziś Kajetan P. usłyszy wyrok

Francja. Vincent Lambert odłączony od aparatury podtrzymującej życie

Źródło: PAP I Super Express |
Co sądzisz o tym artykule?
75
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0