Gwiazdy

Katarzyna Ankudowicz o życiowych rolach. "Miałam od małego rys osiągającej sukcesy i chodzącej swoimi drogami"

Gwiazdy

Katarzyna Ankudowicz o życiowych rolach. "Miałam od małego rys osiągającej sukcesy i chodzącej swoimi drogami"

Katarzyna Ankudowicz to aktorka serialowa, filmowa i teatralna. Znana m.in. z takich produkcji jak "Przepis na życie", czy "39 i pół tygodnia". Ostatnio widzowie mogą oglądać ją w drugim sezonie serialu "BrzydUla", gdzie wciela się w szaloną Angelikę. W gościnnych progach teatru Kamienica z aktorką spotkała się i porozmawiała Katarzyna Burzyńska.

Katarzyna Ankudowicz – życie prywatne

Katarzyna Ankudowicz prężnie działa w branży aktorskiej, gra w serialach, filmach, teatrach i nie wyobraża sobie, by mogło być inaczej. Jak przyznała, do Szkoły Teatralnej dostała się za pierwszym razem, bardzo szybko znalazła też pierwszy angaż. Czy od zawsze marzyła o karierze aktorki?

Miałam taki rys osiągającej sukcesy i chodzącej swoimi drogami. Jako mała dziewczynka nauczyłam się wierszyka "Na straganie w dzień targowy". Nagrane to mamy na magnetofonie. Ilekroć przychodzili znajomi, to ja recytowałam, siostra śpiewała. Ludzie się cieszyli, a ja też czułam tę nagrodę, byłam od tego uzależniona, cały czas chciałam, żeby było tak super

 – powiedziała.

Obecnie Kasia jest rozchwytywaną aktorką, która jednocześnie potrafi brać udział w kilku produkcjach. Ponadto gwiazda w 2020 roku przywitała na świecie córeczkę Konstancję. Mimo napiętego grafiku wszystko z powodzeniem udaje jej się łączyć. Jak przyznała, potrafi przełączyć w swojej głowie dwa tryby. Kiedy jest w domu, cały czas poświęca rodzinie, wychodząc do pracy, skupia się na roli.

- Czasami super dzień się ułoży. Raz miałam zdjęcia próbne do ważnego filmu. Miałam wstać przed 5, dziecko obudziło się o 2 i miałam dużo czasu – powiedziała żartobliwie.

Koledzy po fachu, którzy mają okazję grać z Kasią w serialu "BrzydUla", zdradzili, że aktorka w czasie przerwy obiadowej, potrafi bardzo szybko pojechać do córeczki, by następnie wrócić na plan i dograć kilka scen.

- Często opowiada o swoim dziecku, do którego jeździ w trakcie przerw między ujęciami. Potem wraca, pracuje, ogromny szacun - powiedział Daniel Kasprowicz aktor.

Sprawy ekologii

Na co dzień aktorka aktywnie angażuje się w sprawy ekologii. Rok temu było o niej głośno, gdy pozwała miasto i skarb państwa za smog. Sprawę wygrała. Jak na co dzień dba o środowisko? Jak przyznała, do pracy jeździ tylko tramwajem. Tam, gdzie jest to możliwe, porusza się komunikacją miejską.

- Lepszy jest transport zbiorowy niż indywidualny. Jak przeprowadzi się badania, to wiemy, że 90 procent kierowców jedzie do pracy samemu, gdybyśmy jechali tramwajem, zużywamy węgiel na prąd, ale jednak jest nas więcej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Zofia Zborowska jest w ciąży! Aktorka pokazała rosnący brzuszek

Sonia Bohosiewicz o przemocy i poniżaniu. Aktorka opowiedziała o traumatycznych przeżyciach z przedszkola

Emma Stone została mamą! Aktorka i jej mąż powitali na świecie pierwsze dziecko

Reporter: Mateusz Jarosławski
Co sądzisz o tym artykule?
64
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0