Newsy

Japonia. Dziewięć dzikich jeleni padło po połknięciu plastiku

ryczący jeleń

fot. MarkBridger/Getty Images

Newsy

Japonia. Dziewięć dzikich jeleni padło po połknięciu plastiku

ryczący jeleń

fot. MarkBridger/Getty Images

Tragiczne wieści z Japonii. Tamtejsze zwierzęta leśne coraz poważniej odczuwają skutki zanieczyszczenia środowiska plastikiem. Dziewięć dzikich jeleni z popularnego wśród turystów parku w mieście Nara na zachodzie Japonii padło w ostatnim czasie po połknięciu plastiku - poinformowały służby weterynaryjne lokalnej fundacji, cytowane w środę przez agencję Associated Press.

Według Fundacji Ochrony Jeleni w Narze dziewięć z 14 jeleni, jakie padły od marca, miały w żołądku skawalone plastikowe odpady i fragmenty paczuszek z jelenimi przysmakami; największa z takich był ważyła aż 4,3 kg.

Park w Narze, stolicy prowincji o tej samej nazwie, zamieszkuje ponad 1000 dzikich jeleni. Turyści mogą je karmić specjalnymi, niezawierającymi cukru waflami, sprzedawanymi w pobliskich sklepach.

Wafle nie są pakowane w plastikowe torebki, ale odwiedzający park noszą ze sobą torebki przyniesione z zewnątrz. Zdaniem weterynarza Rie Maruko zwierzęta mogą kojarzyć foliowe opakowania z jedzeniem.

Jak zerwać z plastikiem? Źródło: Dzień Dobry TVN

Cytowany przez agencję Kyodo weterynarz Rie Maruko z fundacji powiedział, że padłe jelenie były tak wychudzone, iż przez skórę wyczuwalne były ich kości.

Jelenie mają czterokomorowy żołądek i próby strawienia przedmiotów, których strawić się nie da, mogą prowadzić u nich do niedożywienia i osłabienia. W religii shintoistycznej zwierzęta te są uznawane za posłańców bogów.

W środę zorganizowano akcję z udziałem ochotników oczyszczania parku Nara z odpadków.

Zobacz także:

Japonia wznowiła przemysłowy odłów wielorybów

Seszele toną w plastiku...Studenci z Oksfordu ratują i sprzątają rajskie wyspy

Szczoteczka bambusowa – alternatywa dla plastiku

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
64
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0