Kupno oraz wybór pierścionka zaręczynowego jest od wielu, wielu lat wyzwaniem dla każdego mężczyzny. Jak wybrać biżuterię, którą pokocha wybranka serca to tylko jedno z pytań w głowie zakochanego mężczyzny. Kolejne to jak zmierzyć rozmiar palca oraz jak zorganizować zaręczyny, aby przyszła narzeczona była zaskoczona i wniebowzięta. Poniżej garść wskazówek.

Jak zmierzyć rozmiar palca partnerce?

Istnieje wiele sposobów, by poznać rozmiar palca przyszłej żony bez wzbudzania jej podejrzliwości. W naszej tradycji do momentu ślubu narzeczona powinna nosić pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu prawej dłoni. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest pożyczenie "po cichu" jakiegokolwiek pierścionka, który nasza wybranka nosi na palcu serdecznym i wybrać się z nim do jubilera, który zdradzi nam jaki jest rozmiar biżuterii.

Więcej:

Innym sposobem jest zaangażowanie przyjaciółek przyszłej narzeczonej, aby poprosiły o pomoc w wyborze pierścionka dla siebie i poprzez wspólne przymierzanie biżuterii dowiemy się jaki rozmiar będzie właściwy. Pamiętajcie, że zawsze bezpieczniej jest wybrać ten większy. Lepiej, by w trakcie zaręczyn luźno oplatał on palec, niż uniemożliwił założenie go.

Źródło: Apart

Najważniejsze, aby się spodobał

Pierścionek zaręczynowy to rodzaj biżuterii, który (mamy nadzieję) będzie towarzyszył Twojej miłości do końca życia. Najważniejszym jest więc, by pierścionek trafił w gust wybranki.

Mężczyzna powinien przyjrzeć się noszonej przez swoją kobietę biżuterii i na tej podstawie zdecydować się na odpowiedni rodzaj pierścionka.

Gdy kobieta nosi delikatne i klasyczne wzory, czy raczej odważne, nowoczesne kształty. W pierwszym przypadku sprawdzi się pierścionek zaręczynowy sprawdzi się pierścionek zaręczynowy jednokamieniowy w klasycznych wzorach. Jednak, gdy kobieta gustuje w odważnych, nowoczesnych kształach, wybieramy coś znacznie bardziej wyrazistego np. pierścionek wielokamieniowy.

Jeśli jednak wybranka życia nie jest fanką biżuterii, najlepszym rozwiązaniem będzie subtelny wzór z jednym, centralnie osadzonym kamieniem.

Źródło: Apart

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

W krajach anglosaskich panuje zasada, że cena pierścionka powinna wynosić ok. 1 - 2 pensji mężczyzny, który go kupuje. W Polsce jednak nie przywiązuje się do tej zasady zbyt dużej wagi. Mężczyźni określają budżet w granicach możliwości swojego portfela. Należy też pamiętać, że najważniejsze w zaręczynach jest po prostu uczucie i szczerość.Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
86
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0