Moda i Uroda

Jaki pierścionek wybrać na zaręczyny? Czym się kierować?

Moda i Uroda

Jaki pierścionek wybrać na zaręczyny? Czym się kierować?

Kupno oraz wybór pierścionka zaręczynowego jest od wielu, wielu lat wyzwaniem dla każdego mężczyzny. Jak wybrać biżuterię, którą pokocha wybranka serca to tylko jedno z pytań w głowie zakochanego mężczyzny. Kolejne to jak zmierzyć rozmiar palca oraz jak zorganizować zaręczyny, aby przyszła narzeczona była zaskoczona i wniebowzięta. Poniżej garść wskazówek.

Jak zmierzyć rozmiar palca partnerce?

Istnieje wiele sposobów, by poznać rozmiar palca przyszłej żony bez wzbudzania jej podejrzliwości. W naszej tradycji do momentu ślubu narzeczona powinna nosić pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu prawej dłoni. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest pożyczenie "po cichu" jakiegokolwiek pierścionka, który nasza wybranka nosi na palcu serdecznym i wybrać się z nim do jubilera, który zdradzi nam jaki jest rozmiar biżuterii.

Więcej:

Innym sposobem jest zaangażowanie przyjaciółek przyszłej narzeczonej, aby poprosiły o pomoc w wyborze pierścionka dla siebie i poprzez wspólne przymierzanie biżuterii dowiemy się jaki rozmiar będzie właściwy. Pamiętajcie, że zawsze bezpieczniej jest wybrać ten większy. Lepiej, by w trakcie zaręczyn luźno oplatał on palec, niż uniemożliwił założenie go.

Źródło: Apart

Najważniejsze, aby się spodobał

Pierścionek zaręczynowy to rodzaj biżuterii, który (mamy nadzieję) będzie towarzyszył Twojej miłości do końca życia. Najważniejszym jest więc, by pierścionek trafił w gust wybranki.

Mężczyzna powinien przyjrzeć się noszonej przez swoją kobietę biżuterii i na tej podstawie zdecydować się na odpowiedni rodzaj pierścionka.

Gdy kobieta nosi delikatne i klasyczne wzory, czy raczej odważne, nowoczesne kształty. W pierwszym przypadku sprawdzi się pierścionek zaręczynowy sprawdzi się pierścionek zaręczynowy jednokamieniowy w klasycznych wzorach. Jednak, gdy kobieta gustuje w odważnych, nowoczesnych kształach, wybieramy coś znacznie bardziej wyrazistego np. pierścionek wielokamieniowy.

Jeśli jednak wybranka życia nie jest fanką biżuterii, najlepszym rozwiązaniem będzie subtelny wzór z jednym, centralnie osadzonym kamieniem.

Źródło: Apart

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

W krajach anglosaskich panuje zasada, że cena pierścionka powinna wynosić ok. 1 - 2 pensji mężczyzny, który go kupuje. W Polsce jednak nie przywiązuje się do tej zasady zbyt dużej wagi. Mężczyźni określają budżet w granicach możliwości swojego portfela. Należy też pamiętać, że najważniejsze w zaręczynach jest po prostu uczucie i szczerość. 


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
86
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0