Z miłości do piękna

Jak wybrać pierwszy zegarek dla dziecka?

pierwszy zegarek dla dziecka

fot. Apart

Z miłości do piękna

Jak wybrać pierwszy zegarek dla dziecka?

pierwszy zegarek dla dziecka

fot. Apart

Na rynku znaleźć można wiele różnych modeli pasujących na małe, dziecięce rączki. Są kolorowe, często ozdobione wizerunkiem ulubionych postaci z bajek. Dzięki temu dzieci chętnie sięgają po taki atrakcyjny gadżet Jednak rodzice zastanawiają się kiedy jest dobra pora, by kupić dziecku pierwszy zegarek?

Nauka odczytywania godzin na zegarze jest ważną zdolnością, która przydaje się w rozmaitych codziennych sytuacjach. Dla osób dorosłych odczytywanie godziny jest bardzo prostą i naturalną czynnością, jednak niektóre dzieci mają z tym problemy. Czas jest pojęciem abstrakcyjnym, dlatego dla maluchów „nauka zegara” wydaje się trudna. Właśnie dlatego wielu rodziców decyduje się kupić dziecku zegarek, by nauczyło się tej ważnej umiejętności.

Pierwszy zegarek dla dziecka - jak go wybrać?

Wybierając pierwszy zegarek dla swojej pociechy należy zwrócić uwagę na jego wygląd i właściwości. Kolorowa i atrakcyjna stylistyka sprawi, że stanie się on nieodłącznym gadżetem, a także ułatwi trudną przecież naukę kontrolowania czasu. Kolorowe cyferki lub postać z ulubionej bajki spoglądająca na dziecko z tarczy skuteczniej zachęci je do nauki.

Wybierając pierwszy zegarek dla dziecka musimy zdecydować czy będzie to zegarek elektroniczny czy analogowy. Oba rozwiązania mają swoje zalety:

  • zegarek z tarczą analogową – to klasyczne rozwiązanie. W przypadku najmłodszych użytkowników warto zdecydować się na czytelny model o dużych, rozpoznawalnych cyfrach arabskich i wyraźnych wskazówkach – unikajmy cyfr rzymskich oraz indeksów. Ułatwi to odczytywanie godziny.
  • zegarek elektroniczny –ma cyfrowy wyświetlacz i choć jego podstawową funkcją jest pokazywanie godziny, może służyć także do wyświetlania innych informacji, np. daty. W ostatnich latach szczególnie popularne są także smartwatche.

To, którą z powyższych opcji wybierzemy, zależy przede wszystkim od wieku dziecka. Dla najmłodszych lepszym wyborem będzie zegarek z tarczą analogową, w przypadku starszych dzieci dobrze sprawdzi się zegarek elektroniczny, a jeżeli nasza pociecha ma już telefon, warto jej kupić smartwatcha.

Jaki zegarek wybrać dla dziewczynki, jaki dla chłopca?

Na rynku dostępne są bardzo urozmaicone, kolorowe wzory zegarków, zarówno analogowych jak i elektronicznych. Często w charakterze ozdoby pojawiają się doskonale znane dzieciom postaci bohaterów z bajek i filmów animowanych.

Małej dziewczynce szczególnie spodobać się może zegarek z Kubusiem Puchatkiem, Myszką Miki lub Krainą Lodu – małą Elsą i Anną. Z kolei dla chłopca można wybrać czasomierz z wizerunkiem Spider-Mana lub z logo Star Wars. Takie gadżety wpadają dzieciom w oko i potrafią stać się prawdziwym przedmiotem pożądania wśród rówieśników.

Nie jest też tajemnicą, że mając na nadgarstku zegarek ,dzieci czują się bardziej dorośle. Ważne jednak, by zegarek dla chłopca czy dziewczynki był wygodny i dobrze dopasowany do małej rączki.

Wygodny skórzany lub silikonowy pasek, koperta o niezbyt dużej średnicy, która idealnie dopasuje się do małego nadgarstka, odporne na zarysowania mineralne szkiełko – to cechy zegarka, na które warto zwrócić uwagę!

Jaki smartwatch kupić dla dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się, jaki smartwatch dla dziecka będzie najlepszym rozwiązaniem. Należy sobie zadać pytanie, jakie funkcje są niezbędne dla naszej pociechy.

To bardzo funkcjonalny sprzęt, za pomocą którego można m.in.:

  • odbierać połączenia,
  • robić zdjęcia,
  • odtwarzać muzykę,
  • mierzyć przebyty dystans, tętno i puls,
  • ustawić alarm.

Dla małych sportowców poleca się zegarek z dodatkowymi funkcjami fitness, które mierzą dystans, monitorują kalorie, kontrolują puls czy liczą kroki. Do codziennego użytkowania zaleca się produkt z jak najmniejszą ilością funkcji, dzięki czemu dziecko nie będzie rozproszone w trakcie zajęć lekcyjnych lub obowiązków domowych. Bardzo istotną funkcją smartwatchy, z której korzystają przede wszystkim rodzice, jest GPS, która informuje rodziców o tym, gdzie aktualnie znajduje się dziecko. Niektóre urządzenia posiadają również funkcję alarmującą opiekuna o tym, że przebywa ono w niedozwolonym miejscu. Niektóre modele zegarków są uzupełnione o możliwość wzywania pomocy w sytuacji, gdy dzieje się coś złego. Naciśnięcie przycisku uruchamia notyfikację, SMS bądź połączenie telefoniczne do rodziców lub opiekunów dziecka. Jakie funkcje będzie posiadał smartwatch do 200 zł? Zegarek mieszczący się w powyższej kategorii cenowej będzie miał całkiem sporo ciekawych dodatków, jak: dotykowy ekran, krokomierz, obsługę SMS, usługę połączeń, przycisk SOS i GPS oraz wiele innych.


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
94
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0