Gwiazdy

Iga Świątek udziela się charytatywnie. Ze swoim teamem wsparła akcję "Szlachetna Paczka"

Gwiazdy

Iga Świątek udziela się charytatywnie. Ze swoim teamem wsparła akcję "Szlachetna Paczka"

Zwyciężczyni tegorocznego French Open wspólnie ze swoim teamem dołączyła do drużyny Szlachetnej Paczki. Iga Świątek tym razem pomogła rodzinie pani Alicji, która ma czwórkę dzieci i wychowuje je zupełnie samotnie. 

Iga Świątek w akcji "Szlachetna Paczka"

Jedna z najzdolniejszych polskich tenisistek zaangażowała się w pomoc charytatywną. W przygotowaniu podarunków świątecznych w ramach akcji "Szlachetna Paczka" Idze Świątek pomógł cały jej team, czyli tata Tomasz (również sportowiec - wioślarski olimpijczyk z Seulu z 1988 roku), a także trener Piotr Sierzputowski, psycholog Daria Abramowicz oraz trener przygotowania fizycznego i fizjoterapeuta Maciej Ryszczuk. Dlaczego nastolatka się na to zdecydowała?

- Przede wszystkim pomaganie daje mi poczucie, że to, co robię ze swoim życiem ma też wpływ na innych. Mogę wykorzystać też swój sukces właśnie do tego, żeby innym żyło się lepiej, co zawsze - właściwie od początku, jak grałam w tenisa - miałam z tyłu głowy, że to będzie kiedyś mój cel. Przyznam, że wcześniej nie miałam do końca pomysłu np. jak można coś takiego zrealizować, a dzięki takim inicjatywom, właśnie jak Szlachetna Paczka, możemy to zrobić i to jest wspaniałe - wyznała Iga Świątek.

Tenisistka zdecydowała się pomóc pani Alicji, która samotnie wychowuje czwórkę dzieciKobieta jest po trudnych doświadczeniach osobistych, była w związku, w którym partner stosował przemoc. Wiadomo, że jest jej bardzo ciężko. Dziś stara się stworzyć bezpieczny świat i możliwą przyszłość dla swoich dzieci, a jej największym marzeniem jest to, by jej pociechy - pomimo trudności - tak jak ona, nigdy się nie poddawały. 

W Szlachetnej Paczce od zespołu Igi Świątek znalazły się zapasy jedzenia, koce oraz środki czystości, a także piętrowe łóżko, ponieważ dzieci pani Alicji marzą o tym, by mogły spać w oddzielnych łóżkach - niestety w mieszkaniu brakuje miejsca na pojedyncze modele.

Jak zaangażować się w pomoc?

Takich historii, jak pani Alicji jest jednak więcej. Na szczęście każdy z nas może pomóc. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 milionów złotych.

- Pomaganie to sport drużynowy, dlatego #teamSwiatek wkracza do akcji. Nadal wiele rodzin czeka na wsparcie. Wejdź na stronę Szlachetnej Paczki i pomóż tym, którzy mieli mniej szczęścia. Zostało jeszcze kilka dni - napisała na Instagramie Iga Świątek.

Choć akcja funkcjonuje cały rok, tylko do 11 grudnia na stronie Szlachetnej Paczki będzie można wybrać rodzinę, której chce się pomóc.

- Myślę sobie, że to jest taki element światła w tych czasach, w których ten koronawirus z prawej, z lewej... To rzeczywiście jest taki element dobrej energii - stwierdziła w Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
74
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0