Newsy

Huragan Humberto dociera na Bermudy

Huragan

Fot. InterNetwork Media / Getty Images

Newsy

Huragan Humberto dociera na Bermudy

Huragan

Fot. InterNetwork Media / Getty Images

Huragan Humberto dociera na Bermudy i osiągnął już kategorię 3 w skali Saffira-Simpsona. Amerykańskie Centrum ds. Huraganów (NHC) ostrzega, iż żywioł zbliża się do archipelagu Bermudów na Atlantyku. Ma tam dotrzeć dzisiaj wieczorem.

Huragan Humberto dociera na Bermudy

Huragan z wiatrem wiejący już z prędkością 185 km/h, znajduje się  w odległości około 655 km na południowy zachód od Bermudów. Władze przygotowują się do zamknięcia szkół, biur oraz innych instytucji publicznych. Publiczny transport również zostanie wyłączony na czas huraganu. Pierwszy atak wichury spodziewany jest dzisiaj wczesnym popołudniem, a ma trwać do czwartku.  Centrum huraganu ma przejść na północ od Bermudów, ale jego obrzeża mogą być równie niebezpieczne.

Więcej:

Huragan: czym dokładnie jest?

Huragan to zjawisko silnego wiatru, w którym średnia prędkość wynosi powyżej 33 m/s. Siłę huraganów mierzy się za pomocą skali Saffira-Simpsona, gdzie 5 stanowi zjawisko o nasileniu największym. Huragan jest nazwą stosowaną dla zjawisk występujących nad akwenami Oceanu Atlantyckiego, natomiast tajfun – dla sztormów nad akwenami Oceanu Indyjskiego czy Oceanu Spokojnego.


Zobacz film: Jak przetrwali huragan Katrina? Źródło: Dzień DObry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
65
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0