Gwiazdy

Gwiazdy TVN czytają hejterskie komentarze na swój temat. Poruszający dokument na antenie Discovery Channel

Gwiazdy

Gwiazdy TVN czytają hejterskie komentarze na swój temat. Poruszający dokument na antenie Discovery Channel

Już niedługo na kanale Discovery Channel startuje cykl dokumentalny "Geneza nienawiści", którego autorami są laureaci Oscara Alex Gibney oraz Steven Spielberg. Pierwszy odcinek serii będzie można zobaczyć 21 października, o godz. 22:00.

Uczucie nienawiści towarzyszy ludziom od zawsze. Przybiera też przeróżne formy i kształtuje nasze życie na niezliczone sposoby – począwszy od tragedii Holokaustu i ludobójstwa w Rwandzie, po wyzwiska na placu zabaw czy trollowanie w mediach społecznościowych. Światowej sławy producenci Alex Gibney i Steven Spielberg oraz reżyserzy Geeta Gandbhir i Sam Pollard (zdobywcy nagrody Emmy®) specjalnie dla widzów Discovery Channel przygotowali poruszający serial dokumentalny - "Geneza nienawiści".

>>> Zobacz także:

"Geneza nienawiści" - o czym jest dokument?

"Geneza nienawiści" to fascynująca, sześcioczęściowa produkcja, która bada jedną z najbardziej pierwotnych i destrukcyjnych emocji ludzkości, jaką jest nienawiść. Seria oparta jest na najnowszych reportażach dziennikarskich, analizach historycznych oraz przełomowych badaniach naukowych z zakresu psychologii, biologii i neurobiologii. Alex Gibney oraz Steven Spielberg docierają do ewolucyjnych podstaw nienawiści. Pokazują, jak przez lata zmieniała się natura tego zagadnienia i jak potężny wpływ miała – i nadal ma – nie tylko na jednostki, ale też na społeczeństwa. Każdy odcinek przeplata wiedzę naukową z emocjonującymi historiami bohaterów z całego świata. Od dramatycznych wydarzeń historycznych, którym przyglądał się świat – Holocaust, ludobójstwo w Rwandzie, krwawa dyktatura Czerwonych Khmerów w Kambodży czy czasy niewolnictwa w USA – przez działania grup hejterskich, takich jak skinheadzi, chuligani, organizacje fundamentalne i terrorystyczne – po strzelaniny w szkołach i przykłady znęcania się nad rówieśnikami. Co sprawia, że nienawidzimy? Jak możemy się temu przeciwstawić? Czy ludzie są z natury źli?

"Geneza nienawiści" przybliża nam historie różnych osób. Poznamy losy znanych i odważnych przywódców, którym udało się zakończyć krwawe konflikty, a także demagogów, którzy sięgnęli po władzę, szerząc strach i podżegając do agresji . Dokument pokazuje też zwykłych ludzi, którzy większość życia byli związani z grupami hejterskimi. Mimo że ich przekonania sprawiły, że robili straszliwe rzeczy, udało im się uwolnić od niszczycielskich ideologii.

W każdym odcinku złożoną problematykę nienawiści rozkładają na czynniki pierwsze eksperci z różnych dziedzin - kognitywistka Laurie Santos, ewolucyjny antropolog Brian Hare, dziennikarz i autor Jelani Cobb, ekspertka ds. ekstremizmu Sasha Havlicek, specjalistka w dziedzinie międzynarodowego prawa karnego Patricia Viseur Sellers oraz neuronaukowiec Emile Bruneau.

Pierwszy odcinek produkcji będzie można zobaczyć już 21 października, o godz. 22:00 na antenie Discovery Channel. Dostępny będzie także w ofercie płatnej player.pl. Dokument planują wyemitować również stacje TVN24 oraz TVN7.

Kampania #WhyWeHate

TVN Discovery Polska rusza również z kampanią #WhyWeHate, która ma na celu walkę z hejtem i zwrócenie uwagi na mowę nienawiści w internecie. W naszej serii #WhyWeHate postanowiliśmy przyjrzeć się właśnie zjawisku hejtu w sieci. W nagraniach udział wzięli: Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, Joanna Jabłczyńska, Gabi Drzewiecka, Malwina Wędzikowska, Anna Dec, Ania Wendzikowska, Piotr Kraśko, Omenaa Mensah, Michał Mikołajczak, Marta Kuligowska, Magda Wójcik i Małgorzata Ohme. Siedem różnych spotów zaprezentuje siedem różnych par i ich reakcje na hejt.

Co sądzisz o tym artykule?
78
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0