Lista ogólnodostępnych toalet - taka nowa funkcjonalność pojawiła się w popularnej aplikacji Warszawa 19115. Dzięki smartfonowi szybko można więc znaleźć potrzebne nam miejsce. W stolicy jest ich 360.
Wyszukiwarka toalet
W aplikacji Warszawa 19115 na smartfony dodano nową funkcjonalność. W menu usługi można znaleźć listę ogólnodostępnych toalet. Jak przekazał stołeczny ratusz, w całym mieście jest ich 360.
Poprzez zakładkę "Toalety" można sprawdzić ogólnodostępne toalety w mieście. Na mapie są zaznaczone zarówno toalety publiczne stacjonarne i przenośne, znajdujące się w obiektach użyteczności publicznej oraz udostępnione w obiektach prywatnych.
- Po kliknięciu w punkt na mapie wyświetla się dokładny adres toalety, godziny otwarcia, informacje o odpłatności (jeśli występuje), dostępnych przewijakach czy dostosowaniu obiektu dla osób niepełnosprawnych - wyjaśnił warszawski ratusz.
Gdzie jest toaleta?
Aplikacja wskazuje 360 lokalizacji. Toalety są np. w parkach, przy ciągach komunikacyjnych, w przejściach podziemnych, jak również na bulwarach oraz przy stacjach metra. Znajdują się także w bibliotekach, urzędach i domach kultury. Dodatkowo wskazane są automatyczne szalety dostępne w 22 punktach stolicy.
Toalety publiczne i automatyczne toalety przy skwerach zieleni są otwarte i serwisowane codziennie przez cały czas trwania epidemii. To samo dotyczy pomieszczeń sanitarnych na stacjach metra. Tam ekipy porządkowe na bieżąco dbają o czystość toalet i ich bezpieczne użytkowanie – stosują środki myjące i dezynfekujące.
- Dodatkowo toalety są udostępniane przez centra handlowe oraz niektóre lokale gastronomiczne. Obecnie ze względu na epidemię koronawirusa część obiektów może być niedostępna, np. w restauracjach - przypomniał stołeczny magistrat.
Niby przezroczyste, a jednak intymne. Nietypowe toalety publiczne w Tokio. Zobacz wideo:
Zobacz też:
Aplikacja, która ma uzmysłowić, że toalety publiczne cały czas są potrzebne
Łazienka dla dwojga - jak urządzić?
Sennik: toaleta. Znaczenie i symbolika snu
Autor: Luiza Bebłot
Źródło: PAP