Newsy

Galerie handlowe od 4 maja znowu otwarte. Jakie obostrzenia obowiązują w sklepach?

galeria handlowa, sklep, schody, centrum handlowe, zakupy

Michal Jarmoluk/Pixabay

Newsy

Galerie handlowe od 4 maja znowu otwarte. Jakie obostrzenia obowiązują w sklepach?

galeria handlowa, sklep, schody, centrum handlowe, zakupy

Michal Jarmoluk/Pixabay

Od poniedziałku 4 maja wszystkie sklepy i punkty usługowe, które znajdują się w galeriach handlowych, są ponownie czynne. To jeden z elementów luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Sprawdź, na jakie restrykcje należy się przygotować w sklepach. O czym trzeba pamiętać, wybierając się na zakupy?

Galerie handlowe ponownie otwarte 

4 maja działalność wznawiają galerie handlowe. Opublikowano rozporządzenie, które dotyczy otwarcia sklepów i punktów usługowych w galeriach handlowych. Od tego dnia wszystkie sklepy będą mogły wznowić działalność w odpowiednim reżimie sanitarnymW centrach handlowych może działać gastronomia, jeśli oferuje posiłki na wynos. Wznawiają funkcjonowanie również muzea, galerie sztuki i instytucje kultury.

Od 4 maja otwarte galerie handlowe - jakie obostrzenia obowiązują?

Zgodnie z rozporządzeniem zawartym w Dzienniku Ustaw, od 4 maja wracają galerie handlowe. Wybierając się na zakupy, należy pamiętać, że we wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych, które zasłaniają usta i nos. Sklepy zobowiązane są do udostępnienia klientom rękawiczek jednorazowych oraz płynów do dezynfekcji dłoni na czas zakupów.

O zachowaniu dystansu, zasłanianiu ust i nosa oraz dezynfekcji dłoni będą przypominać komunikaty głosowe i plansze informacyjne, które zostaną rozmieszczone w galeriach. 

Personel galerii zobowiązany jest do dezynfekowania powierzchni kilka razy dziennie. Co więcej, galerie mają obowiązek monitorowania liczby osób, które znajdują się w budynku. W centrach handlowych obowiązują limity: jedna osoba na 15 m kw. w sklepach do 100 m kw., oraz jedna osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.

Luzowanie obostrzeń w maju 2021 r

4 maja oprócz galerii handlowych otwarte zostały również muzea, galerie sztuki i instytucje kultury. Rząd zapowiada, że 8 maja wróci działalność hoteli, a 15 maja otworzy się gastronomia na świeżym powietrzu. 29 maja wróci możliwość organizowania imprez okolicznościowych wewnątrz, co jest ogromną szansą dla branży weselnej.

Muzea i galerie sztuki ponownie otwarte po poluzowaniu obostrzeń. Zobacz wideo:

x-news

Zobacz też:

Matura 2021 - sprawdź arkusze z języka polskiego

Co z odwołanymi zabiegami w szpitalach? "Kolejki się wydłużą, to już wiadomo"

Czarna suknia ślubna, tatuaże i "Metallica". Polka ministrem sprawiedliwości w litewskim rządzie

Źródło: gazeta.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
63
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0