reżim

  Od poniedziałku 4 maja wszystkie sklepy i punkty usługowe, które znajdują się w galeriach handlowych, są ponownie czynne. To jeden z elementów luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Sprawdź, na jakie restrykcje należy się przygotować w sklepach. O czym trzeba pamiętać, wybierając się na zakupy?

  Po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiono plan luzowania obostrzeń. Jak wygląda kalendarz? Szczegóły przedstawił premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Niedziela Palmowa w 2021 r. będzie przebiegać w cieniu niedawno wprowadzonych obostrzeń. Gdy rok temu obchodziliśmy Wielkanoc, życzyliśmy sobie, by była to pierwsza taka i ostatnia. Niestety, rozpoczynająca Wielki Tydzień niedziela także i w te święta będzie wyglądać nieco inaczej. Co się zmieni i kiedy właściwie wypada ten dzień - jeden z najważniejszych w kalendarzu liturgicznym kościoła katolickiego?

  Dwie młode pracownice białoruskiej telewizji Biełsat, Kaciaryna Andrejewa i Daria Czulcowa, zostały skazane na dwa lata kolonii karnej. Powód? Relacjonowanie protestu. Z mężem jednej z nich rozmawiała Ewa Drzyzga.

  Pandemia koronawirusa opanowała cały świat. Krajów, gdzie nie wykryto zakażeń, jest zaledwie kilka, a jednym z nich jest Korea Północna. Jak jest naprawdę i czy możemy wierzyć w to, że nikt jeszcze tam nie zachorował? Rozmawialiśmy o tym z Emilem Truszkowskim - autorem bloga Pozdro z KRLD .

  Mads Brügger to duński dziennikarz i reżyser dwóch dokumentów na temat najniebezpieczniejszego kraju na świecie, Korei Północnej. Jego pierwszy film, "Idioci w Korei", relacjonował wizytę komików w kraju rządzonym przez terror, propagandę i cenzurę. Drugi, nagrywany przez 10 lat "Kret", pokazał produkcję i przemyt broni oraz narkotyków. O kulisach swojej pracy Mads Brügger opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  W tegoroczne święta nie zastanawiamy się, jak usadzić wszystkich gości i ile potraw przygotować, ale jak nie złamać reżimu sanitarnego. Jeden z naszych widzów boryka się z dylematem, czy w razie kontroli jest zobowiązany wpuścić do domu funkcjonariusza policji.

  Zima zbliża się wielkimi krokami. Jak będzie wyglądał najbliższy sezon dla branży narciarskiej? Trwają ustalenia w sprawie reżimu sanitarnego związanego z pandemią koronawirusa. Decyzje mają zapaść we wtorek 24 listopada.

  W przypadku nawrotu epidemii koronawirusa najważniejsze będzie przywrócenie pewnych reżimów - zapowiada wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jak dodała, chodzi o przestrzeganie wytycznych opracowanych w zakresie dystansu, dezynfekcji i osłaniania ust. Czy będzie kolejny lockdown?

  "Korea Północna stara się stworzyć wrażenie miejsca normalnego, perfekcyjnego, zadbanego... te próby są dosyć rozpaczliwe i wychodzą sztucznie". Zdjęcia można tam robić jedynie w ściśle określonych lokalizacjach i, co więcej, w określony sposób. Michał Huniewicz nie podporządkował się tym nakazom, korzystając z okazji, zrobił serię zdjęć "nieautoryzowanych" przez reżim. Czy turysta, jadąc na zorganizowaną wycieczkę, ma szansę poznać prawdziwą Koreę?