Newsy

Elżbieta II nadała imiona swoim nowym psom. Jeden został nazwany na cześć wuja królowej

corgi, pies

Purple Collar Pet Photography/Getty Images

Newsy

Elżbieta II nadała imiona swoim nowym psom. Jeden został nazwany na cześć wuja królowej

corgi, pies

Purple Collar Pet Photography/Getty Images

Od lat królowej Elżbiecie II towarzyszą psy rasy corgi lub dorgi. W połowie lutego dostała w prezencie dwa nowe pupile, które właśnie otrzymały imiona. Nawiązują one do historii brytyjskiego rodu królewskiego.

Nowe psy królowej Elżbiety II

Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Do szpitala trafił mąż królowej Elżbiety II, książę Filip. Cały świat emocjonował się też wywiadem, w czasie którego Meghan Markle - żona księcia Harry'ego - zasugerowała m.in., że padła ofiarą rasizmu na królewskim dworze.

Ukojeniem w tym trudnym czasie mogły być dwa psy, które jakiś czas temu królowa otrzymała w prezencie. Brytyjskie media podały właśnie, jakie imiona otrzymały. Pupile królowej to przedstawiciele ras corgi i dorgi. Pierwszy wabi się Fergus, a drugi – Muick.

Okazuje się, że oba imiona mają dla królowej znaczenie sentymentalne. "Fergus" to hołd dla wujka brytyjskiej monarchini, Fergusa Bowes-Lyona, który zginął w 1915 roku w czasie I wojny światowej. Z kolei "Muick" to nazwa słynnej królewskiej posiadłości nad jeziorem Loch w Szkocji. Rodzina królewska często spędzała tam lato.

Psy królowej Elżbiety II – historia

Psy rasy corgi po raz pierwszy pojawiły się na królewskim dworze w 1933 roku. Dookie i Jane były prezentem króla Jerzego VI dla córek – księżniczki Elżbiety i księżniczki Małgorzaty.

Pierwszego własnego psa – suczkę Susan - Elżbieta otrzymała na swoje 18. urodziny. Od tamtej pory miała ponad 30 pupili – corgi lub dorgi (skrzyżowanie corgi i jamnika). Zwierzaki towarzyszyły jej podczas oficjalnych podróży, pozowały z królową do zdjęć, były obecne na oficjalnych uroczystościach.

Do 2018 roku królowa nieprzerwanie miała u swego boku przynajmniej jednego psa. Zdarzyło się, że jednocześnie było ich aż pięć. Wielu komentatorów wskazuje, że przez większość czasu ocieplały one wizerunek monarchini.

Fergus i Muick to pierwsze królewskie psy od 2018 roku, gdy odszedł ostatni ukochany dorgi królowej, Candy. 

Zobacz wideo: Były kucharz królowej Elżbiety II zdradza, że jej ukochane psy… miały swoje własne menu

Źródło: Cover Video/x-news

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
71
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0