Artykuł z cyklu ''Miłe wieści'' strona główna cyklu
Miłe wieści

Czułe i miłe gesty. Jak walczyć z rutyną w związku? 

Przytulająca się para.

dragana991/Getty Images

Miłe wieści

Czułe i miłe gesty. Jak walczyć z rutyną w związku? 

Przytulająca się para.

dragana991/Getty Images

Rutyna może zabić każdy związek. Jak więc ją zwalczyć? Istnieje wiele pomysłów na to, w jaki sposób utrwalić więź z partnerem i uniknąć rozstania. Oto najlepsze rady!

Nowe doświadczenia

Parę zawsze do siebie zbliżają wspólne doświadczenia - szczególnie, gdy są one wyjściem poza strefę komfortu. Warto próbować razem nowych rzeczy, bądź je odkrywać. Dzięki temu partnerzy mają więcej wspólnych tematów do rozmowy, otwierają się i odkrywają siebie na nowo.

Wspólne zainteresowania

Istotne jest szukanie punktów wspólnych i spędzanie razem czasu na czymś, co interesuje obie osoby. Może być to bieganie, ćwiczenia, gotowanie czy chociażby oglądanie filmów. Ważne, żeby poświęcać sobie uwagę. Gdy jednak ciężko znaleźć kwestię, która wywoływałaby entuzjazm u obydwu osób, warto poświęcać się na zmianę swoim zainteresowaniom i wciągać w nie partnera. Wówczas pasja ukochanego czy ukochanej może i nas zachwycić.

Daleki wyjazd

Choć w dobie koronawirusa podróżowanie jest utrudnione, sama wizja wyjazdu może zbliżyć partnerów. Co bowiem szkodzi zaplanowanie wymarzonych wakacji? Rozmawiając o idealnym urlopie możemy poznać pragnienia drugiej osoby, a szukając odpowiedniego lokum wybierzemy się w przedwczesną podróż choćby palcem na mapie, co i tak wywoła wiele ciekawych tematów.

Czułość, czyli przytulanie

Kontakt fizyczny jest istotny dla związków międzyludzkich – nie tylko tych miłosnych. Przytulanie uwalnia oksytocynę, która jest znana jako hormon dobrego samopoczucia, co zwiększa ogólne poczucie szczęścia, a także redukuje stres. Podczas uścisku czujemy się otoczeni dobrobytem i radością. Dzięki przytulaniu również pogłębiają się relacje i odczuwana bliskość.

Niespodzianki

Nawet drobna niespodzianka może sprawić drugiej połówce radość. Może to być prezent bez okazji, kolacja przy świecach, bilet do teatru na "zaś", kwiaty czy przejażdżka do lasu. Także mała karteczka z miłym wyznaniem dołączona do drugiego śniadania może zbliżyć. Takie gesty bowiem nie pozwolą waszej relacji zapaść w letarg.

Zmiana nastawienia

Najważniejszym sposobem jest jednak zmiana nastawienia. Amerykański psycholog kliniczny, terapeuta i autor książki: "Namiętne małżeństwo", dr David Schnarch, twierdzi, że warto cieszyć się wspólną nudą, ponieważ to szansa na rozwój osobisty i zdolność kochania

Choć ludzie często traktują nudę, jako sygnał, że w związku dzieje się źle, to należy zrozumieć, iż nuda nie jest zatrzymaniem, tylko impulsem do rozwoju. Według terapeuty trzeba wówczas zadawać sobie dużo pytań. Czego jeszcze o sobie nie wiemy? Jakich obszarów nie odkryliśmy? O czym marzę? Do czego dążę? Co mówi o moim potencjale seksualnym to, w którą stronę chcę iść i co na to mój partner/partnerka? Czego się boimy? Co nam się podoba? Odpowiedzi na takie pytania wywołują głęboką rozmowę i sprawiają, że bardziej otwieramy się na siebie nawzajem.

Jak podgrzać atmosferę w sypialni? Dr Andrzej Depko o wieloletnich związkach. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
87
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0