Gwiazdy

Polskie korzenie w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Kuzyn księcia Filipa ma się czym pochwalić  

Gwiazdy

Polskie korzenie w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Kuzyn księcia Filipa ma się czym pochwalić  

Na temat brytyjskiej rodziny królewskiej rozpisują się media na całym świecie. Natomiast od kilku dni na polskim podwórku wokół niej wybuchło niemałe poruszenie. Wszystko za sprawą informacji na temat jednego z potomków, który... wciąż mieszka w Polsce. Kulisy sprawy przybliżyła Sandra Hajduk. 

Gdy tylko pojawi się informacja lub plotka na temat brytyjskiej rodziny królewskiej, od razu jest ona szeroko komentowana. I nie ma znaczenia, czy dotyczy Elżbiety II, Kate Middleton, czy księcia Harry’ego. Tak jest i w tym przypadku.

Polskie korzenie brytyjskiej rodziny królewskiej

Od kilku dni media rozpisują się na temat przodków księcia Filipa, czyli męża Elżbiety II. O szczegółach w programie opowiedziała Sandra. - Dawno temu generał Wojska Polskiego Królestwa Polskiego Maurycy Hauke poślubił Zofię. Z tego małżeństwa zrodziło się 11 dzieci. I jedno z tych dzieci urodziło syna, który to zakochał się we wnuczce królowej Wiktorii. Z tego związku zrodził się z kolei książę Filip i w ten sposób jest połączony swoją błękitną krwią z Polską – wyjaśniła nasza dziennikarka.

Kuzyn księcia Filipa jest Polakiem

Jak widać, drzewo genealogiczne  brytyjskiej rodziny królewskiej jest naprawdę pokaźne i dość zagmatwane. Co ciekawe, cześć potomków wciąż mieszka w Polsce. Należą do nich: dominikanin Aleksander Hauke-Ligowski i jego dwie kuzynki. Sandra przyznała jednak, że duchowny niewiele mówi na temat pokrewieństwa z rodziną królewską. Zaangażowany jest przede wszystkim w odbudowę życia religijnego. 

Zobacz też:

19-letni bokser wywalczył życie. "Warto było nie zmarnować tego, że dostałem szansę"

Krzysztof Ibisz na niedzielnym obiedzie u byłej żony. "Zobaczcie, na jakie jedzonko można liczyć w kuchni eks"

Tylko u nas! Wyjątkowa metamorfoza Rudej z Red Lips. "Przez 13 godzin był ściągany kolor"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
85
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0