Gorące tematy

Boris Johnson - bezpośrednie zmagania z koronawirusem i rządy w izolacji. Jak wygląda jego praca?

"Premier i rząd Wielkiej Brytanii chorują na koronawirusa", reporterka: Anna Senkara

Gorące tematy

Boris Johnson - bezpośrednie zmagania z koronawirusem i rządy w izolacji. Jak wygląda jego praca?

"Premier i rząd Wielkiej Brytanii chorują na koronawirusa", reporterka: Anna Senkara

U Borisa Johnsona potwierdzono zarażenie koronawirusem. Mimo diagnozy, brytyjski premier nie ustaje w działaniach, i w izolacji nadal rządzi krajem oraz wirtualnie kontaktuje się z obywatelami swojego kraju. 

Brytyjski premier zarażony

Boris Johnson przeszedł testy, które potwierdziły u niego zakażenie koronawirusem. Jak donosi reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara, brytyjski premier znajduje się obecnie w izolacji w swoim apartamencie przy Downing Street 11, gdzie unika kontaktu z innymi, w tym ze swoją ciężarną partnerką.

Pod drzwiami zostawiają mu jedzenie

- powiedziała Ania.

Mimo zarażenia, Boris Johnson jest cały czas aktywny zawodowo oraz kontaktuje się z Brytyjczykami za pomocą wrzucanych do mediów społecznościowych nagrań.

Robi to m.in. z tej prostej przyczyny, żeby ukrócić wszelkie teorie spiskowe, że np. jego stan się drastycznie pogorszył

- wyjaśniła reporterka.

Historyczne posiedzenie

Izolacja nie przeszkodziła premierowi Wielkiej Brytanii utrzymywać kontakt z pozostałymi członkami rządu. Robi to przy pomocy nowych technologicznych rozwiązań, dzięki którym 31 marca 2020 roku doszło do pierwszego w historii wirtualnego posiedzenia.

Ministrowie połączyli się ze swoich domów z premierem

- wytłumaczyła dziennikarka.

Koronawirus w brytyjskim rządzie

Boris Johnson nie jest jedynym przedstawicielem rządu, u którego wykryto koronawirusa. Z COVID-19 zmaga się również minister zdrowia Matthew Hancock. Poza tym pozytywny wynik testu na koronowirusa miał również naczelny lekarz Anglii Chris Whitty oraz główny doradca brytyjskiego premiera Dominic Cummings. 

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
90
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0