Styl Życia

Bartek Pawlus przebranżowił się w pandemii. Czym zajmuje się perkusista Kasi Kowalskiej?

Styl Życia

Bartek Pawlus przebranżowił się w pandemii. Czym zajmuje się perkusista Kasi Kowalskiej?

Bartek Pawlus od ponad 20 lat jest perkusistą. Przez 7 lat współpracował z zespołem BRACIA, a później uderzał w talerze u boku Kasi Kowalskiej. Niestety pandemia pokrzyżowała jego muzyczne plany. 

Bartek Pawlus o życiu artystów w pandemii

Bartek Pawlus zasłynął w branży muzycznej jako perkusista zespołu BRACIA. To także laureat wielu indywidualnych konkursów perkusyjnych. Zdobywca I miejsca polskiej edycji Mapex Drummer of Tommorow 2009 w Opolu i GrandPrix World Final Mapex Drummer of Tomorrow 2010 we Frankfurcie oraz nagrody Eugeniusza w kategorii Nadzieja Perkusyjna. 

- Bartek, jako perkusista, to jest zawodowiec. Jest od nas młodszy, więc dał nam sporo dobrej energii. Jako człowiek jest też bardzo wesoły. Został ten świat muzyczny zamknięty niemalże na amen, ale niektórzy się przebranżawiają i Bartek jest jedną z takich osób - powiedział Wojtek Cugowski. 

W ostatnich latach perkusistę widywać można było na scenie razem z Kasią Kowalską. Niestety, jego życie zmieniło się, kiedy podobnie jak swoi koledzy z branży, został bez pracy. 

- Wyobraźmy sobie, że cała branża nagle przestaje istnieć. I każdy z nas, mówię głosem chyba wszystkich muzyków, nagle popada w lekki strach. Ćwiczyłeś całe lata, podporządkowałeś to pod to, żeby robić to, co się kocha. Nagle przychodzi taka zaraza i nie możemy funkcjonować - mówił w Dzień Dobry TVN. 

Bartek Pawlus przebranżowił się w pandemii

Muzyk zatrudnił się w rodzinnej firmie. Dzisiaj buduje domy. Jak sam wspominał, technicznych umiejętności nauczył go tata. 

- Miałem to szczęście, że mogłem liczyć na wsparcie rodziny. A w szczególności brata, który mnie wciągnął do swojego biznesu. To biznes przyziemny, bo ludzie muszą gdzieś mieszkać, zawsze będą kupować mieszkania i domy - powiedział Bartek Pawlus. 

- Jest na przyuczeniu. Wymaga to dużego nakładu przekazu informacji. Aby nabył tę wiedzę, a później mógł ją sprzedawać dalej - dodał Marek Pawlus, przedsiębiorca budowlany i brat Bartka. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Reporter: Bartek Bandoła
Co sądzisz o tym artykule?
93
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0