Anna Lewandowska pokazała ciążowy brzuszek

Anna Lewandowska
Anna Lewandowska | fot. EAST NEWS

Anna Lewandowska opublikowała, na swoim koncie w mediach społecznościowych, post, w którym opowiada o tym, jak zmienia się ciało kobiety w czasie ciąży i jak to wpływa na tętno i treningi: "Zwykłe wchodzenie po schodach czasem powoduje zadyszkę".

Anna i Robert Lewandowscy będą mieli dziecko

O ciąży Anny Lewandowskiej dowiedzieliśmy się na początku listopada. Robert Lewandowski poinformował o tym podczas meczu Ligi Mistrzów typowym dla piłkarzy gestem, a przyszła mama opublikowała na swoim profilu instagramowym wymowne zdjęcie z "cieszynką" wykonaną przez Roberta.

Jak trenować w ciąży?

Ania napisała o tym, że w czasie ciąży tętno kobiety może wzrosnąć. W zależności od stopnia aktywności przed ciążą ćwicząca przyszła mama powinna pilnować żeby nie przekraczało ono 140-150 uderzeń na minutę.

Zobacz też: Anna Lewandowska w drugiej ciąży. Robert Lewandowski zrobił wymowną cieszynkę

W przypadku zdrowych kobiet Departament Zdrowia i Opieki Społecznej uważa, że u wytrenowanych osób wynosić może nawet ⚠️powyżej 150 uderzeń na minutę

Jak kontrolować tętno?

Ania Lewandowska zaleca stosowanie pulsometru w czasie treningu i panowanie nad oddechem, żeby nie doprowadzać do zadyszki. Zaleca trening o niższej intensywności.

➡️Używając pulsometr ➡️Nie doprowadzaj do zadyszki unikając zbyt dużej intensywności, tak, aby wyrównanie oddechu nie trwało dłużej niż 15 min. ➡️Trenuj tak, aby normalna rozmowa podczas ćwiczeń nie stanowiła dla Ciebie wysiłku.

Najważniejsze: słuchaj swojego organizmu

Najważniejszą radą jaką trenerka ma dla swoich fanów jest słuchanie własnego organizmu, który jest naszym najlepszym doradcą.

To Twój najlepszy doradca. Jako pierwszy da sygnał, czy wszystko jest w porządku. Ćwiczenia są po to, abyś mogła się zrelaksować, rozruszać i wzmocnić, a nie po to żeby zmęczyć.

Komentarze internautów pod wpisem Anny Lewandowskiej

  • Dokładnie - najważniejsze to słuchać swojego organizmu ?Aktywność w ciąży, to najlepsze co można zrobić dla dzidziusia i samej siebie ❤️ Dobrego dnia ?
  • Życzę dużo zdrowia i szczęścia w ciąży! ?
  • Piękna mama?
  • Piękna! Kobieta w ciąży jest niesamowicie fascynująca! Zdrówka dla Was! ❤️❤️❤️❤️
  • Ja gdy dowiedziałam się o pierwszej ciąży natychmiast przestałam biegać, w drugiej biegałam do samego końca, 11.11 brałam udział w Biegu Niepodległości wszyscy patrzyli jak na ufoludka, niestety dalej pokutuje mit l, że w ciąży nie można uprawiać sportu, dużo łatwiej zniosłam drugą aktywna ciążę.

Anna Lewandowska:

TĘTNO KOBIETY W Ciąży podczas treningu to temat rzeka, zagadnienie, które od dawna mnie fascynuje! Niesamowite, jak zmienia się tętno u kobiety w ciąży. Zwykłe wchodzenie po schodach czasem powoduje zadyszkę (u mnie, wytrenowanej/wysportowanej osoby?)ale wystarczy spokojny wdech i tętno wraca do normy. Czuje, że styczniowy #CampByAnn będzie wyzwaniem również dla mnie i mojego tętna. Przez lata uznawano, że tętno kobiet w ciąży podczas treningu nie powinno przekaraczać⚠️ 140 uderzeń/min. Ale zawsze powtarzam, największy wpływ na tętno ma stopień aktywności przed ciążą, co potwierdzają również najnowsze badania. W ciąży można kontynuować aktywność. Warunek?! Lekarz? prowadzący nie widzi przeciwwskazań. W przypadku zdrowych kobiet Departament Zdrowia i Opieki Społecznej uważa, że u wytrenowanych osób wynosić może nawet ⚠️powyżej 150 uderzeń na minutę, zaleca też co najmniej⚠️ 150 minut tygodniowo aktywności aerobowej o umiarkowanej intensywności- najlepiej rozłożonej na cały tydzień - bez żadnych limitów tętna. Jak kontrolować tętno? ➡️Używając pulsometr ➡️Nie doprowadzaj do zadyszki unikając zbyt dużej intensywności, tak, aby wyrównanie oddechu nie trwało dłużej niż 15 min. ➡️Trenuj tak, aby normalna rozmowa podczas ćwiczeń nie stanowiła dla Ciebie wysiłku. No i najważniejsze SŁUCHAJ SWOJEGO ORGANIZMU!❣️? To Twój najlepszy doradca. Jako pierwszy da sygnał, czy wszystko jest w porządku. Ćwiczenia są po to, abyś mogła się zrelaksować, rozruszać i wzmocnić, a nie po to żeby zmęczyć. ??
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie